Dať si extrémistické tetovanie bola mladícka chyba. ĽS Naše Slovensko s tým nemá nič spoločné

Pred pár dňami otriasol bulvárnymi médiami škandál, v rámci ktorého boli zverejnené staré fotky okresného predsedu ĽS Naše Slovensko v Leviciach Rastislava Jakubíka. Na týchto zverejnených fotkách je odfotený s tetovaním, v ktorom bol zakomponovaný extrémistický symbol. Rastislav Jakubík sa k tejto téme vyjadril pred médiami na tlačovej konferencii, kde uviedol, že toto tetovanie si dal spraviť z mladíckej nerozvážnosti a frajeriny zhruba pred 10 rokmi, pričom hneď po krátkom čase si to dal aj odstrániť. Taktiež uviedol, že v čase, keď vstupoval do ĽS Naše Slovensko, tak toto tetovanie už dávno nemal a predstavitelia strany nemohli ani tušiť, že ho niekedy v dávnej minulosti mal.

Podpredseda ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík na tlačovej konferencii uviedol, že predstavitelia strany až doposiaľ o tomto starom tetovaní naozaj nemali odkiaľ vedieť, keďže členov pri prijímaní nevyzliekame a toto tetovanie vtedy už ani neexistovalo. ĽS Naše Slovensko sa zásadne dištancuje od akéhokoľvek spájania s fašizmom alebo nacizmom. Oceňujeme, že pán Jakubík sa k tejto kauze postavil ako správny chlap a verejne si priznal a oľutoval hlúpu chybu z mladosti. V ĽS Naše Slovensko nie sme na to, aby sme ľudí odsudzovali za staré hriechy a chyby, ktoré už v živote oľutovali. Pre nás je podstatné, že pán Jakubík je v súčasnosti aktívny člen strany, rozvážny a inteligentný muž, podnikateľ, zodpovedný manžel a otec dvoch slušných detí.

Mrzí nás, že mainstreamové médiá o ĽS Naše Slovensko prejavili záujem opäť iba vtedy, keď sa jedná o bulvárnu tému založenú na dávnom hriechu jednotlivca, ktorú môžu npvinári použiť na očierňovanie celej strany. Pokiaľ sa jedná o pozitívne informovanie o stovkách prospešných a dobrých vecí, ktoré v rámci ĽS Naše Slovensko realizujeme, tak tieto informácie mainstreamové médiá zásadne zamlčiavajú a cenzurujú.