Nové číslo Novín ĽS Naše Slovensko: 25 rokov Slovenskej republiky

Súčasný rok 2018 je viac ako len symbolický. Práve tento rok sa totiž naša Slovenská republika dožíva významného jubilea – 25 rokov svojej existencie. 25 rokov samostatného štátu nás doslova núti položiť si otázku, kam sme sa za obdobie jednej ľudskej generácie s vlastným štátom dostali? Čo všetko sme ako mladý štát dosiahli, a naopak, čo sme mohli urobiť inak, alebo lepšie?

Pri skutočne zodpovednom ohliadnutí sa na sociálno-ekonomické výsledky druhej Slovenskej republiky musím povedať, že nie je veľa dôvodov na radosť. Všetky vlády od 1. januára 1993 sa totiž predbiehali najmä v rozkrádaní národného majetku. Rozkrádanie republiky začalo počas tzv. privatizácie a neskončilo dodnes. Výsledkom je zbedačený štát, ktorý nedokáže dostatočne napĺňať potreby a oprávnené požiadavky svojich obyvateľov. Veď to poznáte sami – nefunkčné zdravotníctvo, kolabujúce sociálne služby, skorumpovaní úradníci, či nekonečné sľuby o diaľniciach na strednom a východnom Slovensku. K tomu totálna podriadenosť EÚ a NATO a totálna beztrestnosť vládnucich politikov. Tak suverénny, hrdý a spravodlivý štát veru nevyzerá.

Ako sa však hovorí, nádej umiera posledná. Alebo ako hovoril náš zosnulý priateľ Ondrík Binder – kto má nádej, vždy má nádej. Ježiš Kristus je tá pravá nádej. A my tak, ako veríme v Pána Ježiša, veríme aj v to, že bojovať za samostatnú republiku nebolo zbytočné! Veríme v to, že samostatná Slovenská republika je to najlepšie, čo nás mohlo na našej národnej púti postretnúť. Veríme v to, že chyba nie je v samotnej republike, ale v tých, ktorí sa dostali k jej kormidlu. V tých, z ktorých mnohí samostatné Slovensko ani nechceli. A už nie je čas plakať – ak chceme náš štát pre naše deti a našich vnukov uchrániť, musíme týchto zradcov konečne vymeniť!

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

Čítajte viac v občasníku ĽS Naše Slovensko:

Noviny vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

Noviny ĽS Naše Slovensko

► Pozrite aj archív starších čísiel