Zlodej kričí, chyťte zlodeja!

kiska-protest
Podobne ako v prejave o stave našej krajiny, prednesenom v NR SR, aj vo svojom vystúpení v Banskej Bystrici pri príležitosti osláv SNP sa Kiska nezabudol predviesť ako nezmieriteľný bojovník proti fašizmu a zároveň vyzvať občanov Slovenska, aby v nadchádzajúcich voľbách do VÚC nepodporili svojimi hlasmi „fašistov“. Ako fašistov pritom celkom otvorene označoval kandidátov ĽS Naše Slovensko. Tieto voľby, by sa podľa nášho „akože prezidenta všetkých občanov“ mohli stať voľbami, v ktorých „vyženieme fašistu z úradu tu, v Banskej Bystrici, odmietneme jeho kandidáta v Nitrianskom a ďalších krajoch“. Podľa jeho mienky stačí, „keď pôjdeme v novembri voliť a vyberieme si nefašistického kandidáta“. Veľmi výstižne a so znalosťou veci na túto výzvu Kisku reagoval sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, keď vo svojom videu povedal, že si „myslí, že ľudia by sa mali naozaj postaviť zlu a vyhnať úžerníka, podvodníka, klamára a daňového kriminálnika z úradu a navyše aj podporovateľa fašistov na Ukrajine“.

Kiska, ktorého na základe jeho doterajšej činnosti môžeme oprávnene považovať skôr za podporovateľa záujmov USA, NATO, EÚ a jeho priateľa, prezidenta Ukrajiny, Porošenka, než za  obhajcu slovenských záujmov, sa opäť prejavil ako zaujatý, neobjektívny a politicky a ideovo jednostranne (jednofarebne) orientovaný prezident. Navyše, svojím prejavom Kiska len potvrdil to, čo triezvo uvažujúcim občanom bolo už dávnejšie známe, že nie je a ani nechce byť prezidentom všetkých občanov Slovenska, vrátane tých 210-tisíc voličov ĽS Naše Slovensko, a že postavenie a úloha občianskeho a nadstraníckeho prezidenta sú mu cudzie.

Banskobystrické vyhlásenie Kisku sa dotýka aj mňa osobne, pretože som kandidátom ĽS Naše Slovensko na post predsedu Košického samosprávneho kraja a teda v očiach „nášho najväčšieho bojovníka proti fašizmu“, spolu s ďalšími kandidátmi tejto strany predstavujem to najväčšie zlo a ohrozenie, ktoré naši voliči musia odmietnuť. Pán Kiska, neraďte našim občanom (je otázne, koľkí o to ešte stoja), nehovorte za nich a nechajte na nich, nech sa sami rozhodnú čo, resp. koho považujú za najväčšie zlo a ohrozenie v tejto krajine a nech sa na základe toho sami rozhodnú, komu dajú svoj hlas. Ako človek, ktorý sa nepodieľal na privatizácii na slovenský spôsob, t.j. na rozkrádaní štátneho majetku, ktorý, na rozdiel od iných nezbohatol na úžere, ktorého osoba nie je spájaná so žiadnou korupčnou aférou a pre ktorého je dodržiavanie zákonnosti alfou a omegou jeho aktivít odmietam, aby ste mňa a ďalších kandidátov za ĽS Naše Slovensko, len na základe ich straníckej príslušnosti onálepkovali urážlivým označením – fašisti.

Pritom skutoční fašisti, pôsobiaci mimo územia nášho štátu Kiskovi nevadia. Prečo aj, veď sú to ľudia bojujúci s požehnaním USA, EÚ a jeho priateľa Porošenka proti, z ich pohľadu skutočnej a všadeprítomnej  hrozbe z Východu, teda zo strany Ruska a jeho prezidenta Putina.

A čo tí „fašisti“ u nás doma? Jednoducho, keď neexistujú, tak si ich musia naši „demokrati“, vrátane toho sídliaceho v prezidentskom paláci aspoň vymyslieť. Veď proti komu by inak mohli vystupovať a zdôrazňovať tak svoju nekritickú oddanosť euroatlantickým a prozápadným hodnotám?

PhDr. Štefan Surmánek, CSc.
predseda Košického krajského klubu ĽS Naše Slovensko