Vládna koalícia s podporou SaS a OĽaNO schválila vyslanie slovenského vojska na ruské hranice!

Poslanci vládnej koalície spolu s poslancami tzv. štandardnej opozície schválili vo štvrtok 2.2.2017 v Národnej rade Slovenskej republiky vyslanie 152 slovenských vojakov do Lotyšska. Hoci sa celá akcia tvári ako nevinné cvičenie armád NATO, v skutočnosti ide o jasnú americkú provokáciu Ruska. Vojenské operácie sa totiž majú odohrávať len pár kilometrov od ruských hraníc! Podľa vyjadrenia slovenského rezortu obrany má táto operácia slúžiť aj na odstrašenie ruskej armády. Velenie NATO totiž považuje za znepokojujúce, že Rusko má pri svojich hraniciach na svojom území alokovanú vlastnú armádu. Aby predstavitelia NATO Rusov zo svojho vlastného územia odstrašili, tak okrem Slovákov povolali do Pobaltia aj americkú armádu! Ak už toto niekto nechce považovať za vojenskú provokáciu, tak čo potom?! Viete si predstaviť, že by bola situácia opačná? Že by Rusko pozvalo na vojenské cvičenie k lotyšským hraniciam napr. čínsku armádu? Ako by to komentovali naši politici a médiá?

Slovensko pritom nie je povinné zúčastniť sa daného „cvičenia“ ani ako člen zločineckej organizácie NATO, a už vonkoncom nie ako suverénny a svojbytný štát, ktorý chce budovať dobré vzťahy so všetkými krajinami sveta. Slovensko sa kvôli tejto nezmyselnej vojenskej akcii stane v prípade vypuknutia reálneho ozbrojeného konfliktu len ďalším zbytočným terčom pre ruskú armádu.

Oficiálnym predkladateľom návrhu na vyslanie slovenských vojakov na ruské hranice bol v parlamente minister obrany Gajdoš (nominant tzv. Slovenskej národnej strany). Sotva by si pred pár rokmi nejaký slovenský národniar pomyslel, že to bude práve SNS, ktorá bude štvať Slovákov proti Rusom. Minister obrany Gajdoš však nakoniec do NR SR svoj návrh obhajovať neprišiel! Namiesto neho poslala vládna koalícia tento návrh do pléna NR SR predložiť nič netušiaceho ministra zdravotníctva. Ten, prirodzene, nevedel o danej téme takmer nič. Vládni poslanci sa do parlamentnej diskusie vôbec nezapojili. Veľmi dobre totiž vedia, že tento zradný krok nemôžu pred voličmi nijako obhájiť. Ich servilnosť voči západným vládam a zločineckej organizácii NATO je však silnejšia ako ich svedomie či chrbtica. Vyslanie slovenského vojska tak v pléne NR SR obhajovali najmä opoziční poslanci za SaS. Ako jediní proti tomuto návrhu v  parlamentnej diskusii vystúpili len poslanci z ĽS Naše Slovensko! Poslanci zo všetkých ostatných strán buď čušali alebo s vyslaním slovenskej armády vyslovene súhlasili.

Najlepšie však zradnú tvár väčšiny parlamentných strán ukázalo opäť samotné hlasovanie. Za vyslanie slovenských vojakov na lotyšsko-ruské hranice totiž hlasovali poslanci za SMER, SNS, MOST-HÍD, SaS a OĽaNO. Poslanci ĽS Naše Slovensko hlasovali jednomyseľne proti!

Ing. Milan Uhrík, PhD.
podpredseda ĽS Naše Slovensko