Vláda ťahá Slovensko do vojny s Ruskom. Ako jediní sme vystúpili proti!

Agresivita a provokácie zo strany NATO sa neustále stupňujú. Po nedávnom bezprecedentnom a svojvoľnom bombardovaní Sýrie, na ktorom sa v absolútnom rozpore s medzinárodným právom podieľali armády členských štátov NATO sa agresori zo západu rozhodli opätovne zvýšiť svoje vojenské provokácie a k ruským hraniciam vysielajú novú práporovú skupinu. Vojenskí jastrabi z NATO považujú za hrozbu, že Ruská federácia má na svojom území umiestnených svojich vojakov. A preto sa rozhodli ruské hranice obkľúčiť armádami z celého NATO. Tento presun armád k ruským hraniciam nazývajú obranným manévrom, hoci v skutočnosti sa jedná o typicky útočný pohyb. Veď si len predstavte, aká hystéria by v NATO zavládla, keby začala Ruská federácia presúvať svoje vojská k tisíce kilometrov vzdialeným americkým hraniciam. Je zrejmé, že skutočným dôvodom vojenského obliehania a úmyselného ekonomického poškodzovania Ruska je snaha o jeho dobytie a podmanenie západnými mocnosťami.

Americkí agresori sa riadia doktrínou, že každú vojnu treba vyprovokovať a viesť mimo územia USA. Preto chcú do agresie proti Rusku zapojiť čo najviac štátov, najlepšie tých, ktoré sú čo najďalej od USA a čo najbližšie k Rusku. Žiaľ, zapredaní slovenskí lokaji z parlamentných strán im v tom poslušne pomáhajú. Na podnet vlády Slovenskej republiky (SMER, SNS a MOST-HÍD) má Slovensko do Lotyšska, Litvy, Estónska a Poľska vyslať 152 vojakov, z ktorých veľká časť má spadať pod velenie z Kanady. Zo Slovenska má byť do bojovej skupiny na ruské hranice vyslaná mechanizovaná rota, čata opráv a prevádzky, veliaci a riadiaci dôstojníci a tím Vojenskej polície.

Dokopy má zo Slovenska odísť 36 kusov kolesovej techniky, 17 kusov pásovej techniky, viac ako 40 kontajnerov s vojenským a podporným materiálom, 354 ks ručných zbraní, 2 mínomety, 1 granátomet a 2 ks odpaľovacích zariadení protitankových riadených striel. Z uvedených počtov je evidentné, že sa jedná o symbolickú vojenskú prítomnosť, ktorá nijakým spôsobom nezvýši obavy Ruskej federácie z armády NATO. Na druhej strane je to dostatočne veľká vojenská prítomnosť, aby sa Slovensko v prípade vypuknutia konfliktu stalo nárazníkovou krajinou a terčom pre ruskú armádu.

Poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko boli v parlamente jediní, kto vystúpil proti vyslaniu slovenských vojakov na provokácie k ruským hraniciam. Poslanci ostatných strán, najmä zo SMERu a SNS, prešli parlamentnú rozpravu len pokorným mlčaním a ponižujúcim pritakávaním k požiadavkám NATO. Jedinú hlasnú výnimku tvorili zahraniční agenti zo strany SaS, ktorí vyslanie slovenských vojakov do zóny hroziaceho konfliktu vyslovene obhajovali a vyzývali na ešte väčšie zapojenie sa do vojnového štvania proti Rusku iniciovaného jastrabmi z USA. ĽS Naše Slovensko nikdy nebude súhlasiť s tým, aby bolo Slovensko zatiahnuté do vojnového konfliktu s Ruskou federáciou kvôli expanzívnym záujmom nenásytných Spojených štátov amerických!

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko