Pripomíname si 20. výročie protizákonného napadnutia Juhoslávie agresormi z NATO

Bombardovanie Srbska

Pred 20 rokmi zaútočili agresori z NATO na Juhosláviu. Tento útok bol ukážkovým príkladom porušenia medzinárodného práva. NATO  totiž porušilo Chartu OSN (akcia nebola odsúhlasená OSN), Ženevskú konvenciu o vedení vojny (útočilo sa aj na civilné ciele a používalo strelivo s ochudobneným uránom), ako aj vlastný základný dokument, ktorý hovorí, že NATO môže zaútočiť len na ten štát, ktorý ohrozuje členský štát NATO, čo Juhoslávia nerobila.

Pri bombardovaní Juhoslávie zavraždilo NATO viac ako 5 000 civilistov! Z toho 1 200 detí! Zničilo 430 škôl, 125 tovární, 77 mostov, 44 televíznych vysielačov, 110 nemocníc a 365 kultúrnych pamiatok. Zločinci z NATO sa dokonca neštítili zničiť či poškodiť 60 kresťanských pravoslávnych kostolov!

My na túto nezákonnú agresiu nikdy nezabudneme! Členské štáty NATO od útoku na Juhosláviu napadli a rozvrátili už niekoľko ďalších suverénnych štátov, a to len kvôli presadzovaniu vlastných mocenských a ekonomických záujmov. Tieto útoky, či už kvôli rope alebo ovládnutiu nových trhov, stáli aj za vznikom súčasnej imigračnej krízy.

ĽS Naše Slovensko si je vedomá týchto faktov, a preto presadzuje vystúpenie Slovenskej republiky zo zločineckej organizácie NATO! V tejto veci sme spustili petíciu za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z NATO.

Petičný hárok za vypísanie referenda o vystúpení z NATO nájdete TU.