Marian Kotleba: O zlodejoch v armáde

Ministerstvo obrany pod vedením nominantov SNS a Most-Híd ide na to už absolútne bez hanby. Najprv pochybný projekt nákupu obrnených transportérov z Fínska za takmer 1,4 miliardy eur. Transportérov, ktoré majú byť umiestnené v posádkach na východnom Slovensku, aby podľa doktríny NATO boli pripravené zasiahnuť pri konflikte „na východnej hranici NATO“ – čiže pri útoku na Rusko.

A teraz nákup amerických stíhačiek za  ďalších 1,6 miliardy eur. Stíhačiek nielen nehorázne predražených a beznádejne zastaraných (stíhačky F-16 boli do výzbroje USA zavedené už v roku 1974!), ale najmä úplne zbytočných. 14 zastaraných stíhačiek v globálnom konflikte totiž nemá ani len teoretickú šancu ubrániť vzdušný priestor Slovenskej republiky, a už vôbec nemá pár takýchto stíhačiek šancu získať bojovú prevahu nad letectvom protivníka. Veď len jedna jediná americká lietadlová loď strednej triedy má na svojej palube viac ako dvojnásobný počet takýchto lietadiel. A morálka pilota, štartujúceho proti niekoľkonásobnej prevahe, je  tak nízka, že drahý stroj aj pilot s drahým výcvikom sú v podstate priamo na odpis.

Vzdušný priestor Slovenskej republiky sme za tie isté peniaze mohli chrániť úplne inak. Za cenu 14 zastaraných amerických stíhačiek Slovensko mohlo kúpiť 5 najmodernejších raketových systémov protivzdušnej obrany S400 alebo až 12 systémov S300 v poslednej verzii spolu s adekvátnou zásobou rakiet. Komplexné raketové systémy protivzdušnej obrany, na rozdiel od pilotov stíhačiek, nepoznajú strach. Raketám je jedno, či štartujú proti desiatim, alebo stodesiatim narušiteľom vzdušného priestoru. Oproti stíhačkám sú tiež neporovnateľne lacnejšie a spoľahlivejšie. Takže prečo slovensko-maďarská zradcovská vláda ide kupovať práve zastarané americké stíhačky?

Lebo  NATO. Lebo americké záujmy v Európe. A kšefty a biznis vládnych politikov a ich oligarchov. Na úkor a účet všetkých slušných ľudí na Slovensku – podnikateľov aj zamestnancov, dôchodcov aj študentov, zdravých aj pacientov. Tí všetci na sebe totiž pocítia škrtenie výdavkov štátneho rozpočtu kvôli nezmyselnému nákupu lietajúceho amerického šrotu.

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

Čítajte viac v občasníku ĽS Naše Slovensko:

Noviny vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

► Pozrite aj archív starších čísiel