Marian Kotleba: O smeráckej rošáde

Občianske protesty a politické turbulencie, ktoré ovládli Slovensko po dvojnásobnej brutálnej vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice, priniesli nečakaný výsledok. Zo svojej funkcie odstúpil nielen dlhoročný podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák, ale dokonca aj samotný predseda SMERu a  trojnásobný predseda vlády Robert Fico.

Občania, sklamaní desaťročím vlády SMERu, sa tešili na zmenu. A politické supy, združené v SaSke a Matovičovom OĽaNO, sa zas išli zájsť od túžby konečne sa dostať do vlády. My sme tušili, že starí politickí harcovníci sa moci len tak nevzdajú. Netrvalo dlho, a udalosti nám dali za pravdu.

Posledný marcový týždeň pred parlament predstúpila tzv. nová vláda, na čele s Petrom Pellegrinim. Programové vyhlásenie tejto novej vlády, ktoré predložila na schválenie do Národnej rady Slovenskej republiky, bolo na tak nízkej úrovni, že by sa zaň musel hanbiť aj maturant (môj prejav k programovému vyhláseniu Pellegriniho vlády nájdete na youtube kanáli s názvom ĽS Naše Slovensko v NR SR). Vláda pod vedením nového premiéra sa v ňom doslova vysmiala všetkým slušným ľuďom do tváre. Za svoje priority totiž vláda vyhlásila dokončenie múzea holokaustu v Seredi (str. 46 Programového vyhlásenia vlády) a legalizáciu cigánskych osád, stojacich na ukradnutých súkromných pozemkoch (str. 53 Programového vyhlásenia vlády). Podobných „dôležitostí“ sa tam nájde ešte oveľa viac.

Rovnako je to aj s personálnym obsadením novej vlády. Staré figúrky boli nahradené novšími, krajšími, menej obohratými. Za všetky príklady spomeniem aspoň jeden. Ministra kultúry Maďariča nahradila banskobystrická krajská predsedníčka SMERu  Laššáková, ktorá ešte ako krajská poslankyňa bojovala za navýšenie rozpočtu tzv. divadla Štúdio tanca (nahé ženy, váľajúce sa po pódiu, či bozkávajúci sa muži).

Zmenili sa figúrky, no šachista ostal ten istý. A s ním aj ciele tejto (ďalšej) protislovenskej a protikresťanskej vlády.

Sila peňazí a chuť po moci ich znova udržali pokope. A pre ľudí sa vôbec nič nezmení. Pretože to všetko bola len obyčajná rošáda. So súhlasom amerického agenta z prezidentského paláca.

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

Čítajte viac v občasníku ĽS Naše Slovensko:

Noviny vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

► Pozrite aj archív starších čísiel