Marian Kotleba: O komunálnych voľbách

V sobotu 10. novembra sa budú konať komunálne voľby. Voľby, v ktorých konečne opäť bude mať každý z nás možnosť vyjadriť svoj názor na správu svojej obce alebo  mesta. Každý bude mať možnosť vybrať tých kandidátov, o ktorých si myslí, že nesklamú.

A tak ako pred každými voľbami ulice miest zaplavili niekedy až vyškerené tváre retušovaných kandidátov na všemožné funkcie poslancov, starostov, či primátorov. Kandidátov, ktorí nielen že sľubujú niekedy už  na pohľad nereálne veci, ale aj kandidátov, ktorí do volebnej kampane investovali desaťtisíce eur.

A práve vo výdavkoch na kampaň je kameň úrazu a príčina korupcie pri riadení miest a obcí. Ak by si totiž kandidát na primátora Bratislavy mal bilbordovú, električkovú, letákovú a kadejakú inú kampaň zaplatiť zo svojich vlastných peňazí, nikdy by sa mu to z platu nevrátilo. Lenže títo ľudia väčšinou do verejných funkcií nechcú ísť primárne kvôli platom, ale pre možnosť ovplyvňovať zákazky, nákupy, prípadne získať rozhodovacie kompetencie pri obsadzovaní lukratívnych postov.

Jednoducho povedané, každú drahú kampaň musí niekto zaplatiť, a tomu niekomu sa tie peniaze musia následne nejako vrátiť.

Presne z tohto dôvodu kandidáti Ľudovej strany Naše Slovensko nemajú desiatky bilbordov, ani plagátiky na drahom papieri. Naši kandidáti nie sú nikomu nič dlžní, a  nebudú nikomu zaviazaní splácať predvolebné pôžičky, či financovanie kampane.

Kandidáti ĽS Naše Slovensko idú do komunálnych volieb ako ponuka našej strany zmeniť k lepšiemu aj správu miest a obcí. V Banskobystrickom kraji sme dokázali, že sa to dá. Žiaľ, ešte stále veľa ľudí verí médiám, v ktorých je priestor len pre tých správnych a vyvolených. A tak to potom aj  vyzerá. So štátom, ale aj mestami a obcami.

My verejné funkcie vnímame ako službu. O možnosť slúžiť sa neprosí. Prosím vás však o zamyslenie. Ste spokojní so stavom a správou vecí vo vašom meste či miestnej časti? Ak áno, potom voliť ísť nemusíte. Ak však spokojní nie ste, a chcete, aby sa to zmenilo k lepšiemu, potom voľte tých, ktorí tam ešte neboli. A voľbou kandidátov ĽS Naše Slovensko určite chybu nespravíte.

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko