V Dobšinej sme si uctili pamiatku zavraždeného Štefana a postavili sa za slušných ľudí

Len pred pár dňami asociál z osady brutálnym spôsobom dobil mladého Štefana z Dobšinej, ktorý na mieste zraneniam podľahol. Tento vrah sa pritom len pred niekoľkými týždňami vrátil z väzenia a už stihol so sekerou vylúpiť krčmu. Vďaka neschopnosti prokurátora, ktorý nepožiadal o jeho väzobné trestné stíhanie, dostal možnosť zavraždiť mladého človeka obľúbeného v celej obci.

Od začiatku roka stihli osadníci okrem Štefana v Dobšinej dobiť, zmrzačiť, znásilniť a zabiť aj mnohých ďalších ľudí po celom Slovensku, pričom vláda a parlament len zbabelo mlčia! Zatiaľ čo si skorumpované politické špičky mediálne riešia vlastné zlodejské kauzy, prichádzajú nevinní ľudia o život a iba ĽS Naše Slovensko sa tomu stavu rozhodla postaviť!

Na rozdiel od štandardných politikov sa nemáme záujem nečinne prizerať, ako slušní ľudia prichádzajú o svoje životy rukami vrahov, na ktorých sociálne dávky musia pritom sami tvrdo pracovať. V Dobšinej sme preto zorganizovali protestnú akciu, ktorú svojou účasťou podporilo takmer tisíc ľudí a následne sme si tichým sprievodom k miestu nešťastia, zapálením sviečok a spoločnou modlitbou uctili Števovu pamiatku.

Do Národnej rady budeme aj naďalej predkladať návrhy zákonov s cieľom vyriešiť problematiku agresívnych asociálov (viac sa dočítate tu) a umožniť polícii efektívne zasahovať aj voči Cigánom, bez strachu z médií a mimovládnych organizácií. Jedinou možnosťou, ako však tento stav zmeniť sú voľby. Pretože až keď budeme mať v rukách ministerstvo vnútra a ministerstvo spravodlivosti, budeme vedieť účinnými systémovými krokmi tento problém vyriešiť a aj asociálov naučiť slušnému správaniu.

Milan Mazurek
predseda východoslovenskej organizácie ĽS Naše Slovensko