Teror cigánskych asociálov už aj na školách v Nitrianskom kraji! Rodičia sa svoje deti boja posielať do školy.

Drzosť cigánskych asociálov už nemá hraníc! Len nedávno zaplavilo celý internet video zo základnej školy v Demandiciach (Nitriansky kraj), na ktorom mladí Cigáni v typickej „cigánskej presilovke“ štyria na jedného šikanovali a brutálne dobili len 13 ročného slušného bieleho chlapca. Kopali ho do hlavy, brucha a celého tela. Je zázrak, že 13 ročný Tomáš prežil tento útok len s otrasom mozgu a pomliaždeninami. Originál tohto videa zverejnila teta napadnutého chlapca (https://goo.gl/5LwFre). Vzhľadom k brutalite tohto incidentu sme sa začali o tento prípad podrobne zaujímať.

Obecné zastupiteľstvo v Demandiciach sa rozhodlo tento problém riešiť až po viac ako 3 mesiacoch. Aj to až po nátlaku a petičnej akcii miestnych obyvateľov, ktorí vedenie obce žiadali, aby žiaci z okolitých cigánskych osád (Ipeľský Sokolec a Lontov) prestali navštevovať ich základnú školu. Slušní rodičia majú o svoje deti oprávnený strach a nechcú, aby sa im deti vracali zo školy dobité a dokrvavené od útokov neprispôsobivých Cigánov. Mnoho rodičov preto už radšej svoje deti nosí do škôl v Leviciach alebo v Šahách.

Koreňom celého problému je snaha vedenia základnej školy zarábať na tom, že asociáli sú oproti deťom zo slušných rodín finančne výrazne zvýhodňovaní. Pre porovnanie, normatív (príspevok od štátu) na bežného žiaka základnej školy pochádzajúceho zo slušnej rodiny je cca. 1000 € na rok. Normatív na žiaka z tzv. „sociálne slabšej rodiny“ je 2,5x väčší, čiže zhruba 2 500 € na rok! Vedenie školy, túžiace po čo najväčšom prídele peňazí od štátu preto začalo zvážať asociálov z viacerých okolitých cigánskych osád. Samozrejme, problémy na seba nenechali dlho čakať. Už v roku 2013 štyria Cigáni sexuálne obťažovali žiačku 4. ročníka základnej školy. Prípad sa vedenie školy snažilo ututlať. Rozzúrení rodičia sa však nenechali odbiť a podali na dotyčných Cigánov trestné oznámenie. Tí boli za toto sexuálne obťažovanie nakoniec odsúdení na 5 rokov.

Ďalšou témou zastupiteľstva bolo odvolávanie riaditeľky školy z funkcie pre jej zrejmú nekompetentnosť. Toto zasadnutie zastupiteľstva vzbudilo veľkú pozornosť nielen u miestnych občanov, ale aj médií, zástupcov Úradu splnomocnenca vlády pre tzv. „rómske komunity“ a taktiež aj viacerých poslancov NR SR. Za stranu SaS za zastupiteľstva zúčastnil liberálny extrémista a poslanec NR SR Martin Poliačik, ktorý je známy svojím fanatickým obdivom k multikulturalizmu a všetkému cudziemu. Prišla aj poslankyňa Smolíková z tzv. Slovenskej „národnej“ strany, o ktorej sa hovorí aj ako o kandidátke na post nitrianskeho župana za SNS. Tá si však, ako pravá pseudo-národniarka od kapitána Andreja Danka, sadla veľmi príznačne práve medzi Cigánov, ktorí sa priznali, že sú tiež členmi SNS. Na zastupiteľstve zaznelo viacero príhovorov obhajcov ideológie multikulturalizmu a takisto nič neriešiace reči od zamestnancov Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Ako tradične, príčiny problémov hľadali všade inde, len nie tam, kde naozaj sú.

kecskes - prihovorZa ĽS Naše Slovensko sa zasadnutia obecného zastupiteľstva zúčastnil nitriansky krajský predseda a poslanec NR SR Ján Kecskés. Vo svojom príhovore vyzval občanov Demandíc, hlavne rodičov detí navštevujúcich základnú školu, aby vytvorili väčší verejný tlak na vedenie školy, na miestnych poslancov a starostu, pretože inak sa problém nikdy nevyrieši. Po skončení obecného zastupiteľstva zároveň ubezpečil občanov Demandíc a starostu obce Attilu Kürthyho, že ĽS Naše Slovensko je tu pre nich a vždy bude bojovať za práva a záujmy slušných ľudí. Situáciu v obci budeme naďalej veľmi pozorne monitorovať a ak bude treba, tak sme v rámci našich možností pripravení začať v okolí školy hliadkovať.

Bc. Ján Kecskés
poslanec NR SR
predseda nitrianskeho krajského klubu ĽS Naše Slovensko