KDH úraduje: V kraji, kde ľudia zarábajú najmenej si poslanci nadelili najvyššie 700-eurové odmeny

KDH - Hlina a Majerský

Tesne po tom, čo štandardní politici v parlamente odmietli ďalšie zmrazovanie platov poslancov sa týmto nekresťanským počinom inšpiroval súčasný predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský (KDH). Na jeho návrh si totiž poslanci PSK odsúhlasili odmenu vo výške 700 €! Milan Majerský, ktorý za predsedu samosprávneho kraja kandidoval pod heslom „Nová energia pre náš kraj“ tak ukázal, ako si novú energiu zrejme predstavuje. Všetko funguje po starom, kraj sa rekordne zadlžuje, ale na odmeny sa peniaze vždy nájdu!

Ak sa však opýtate poslancov a súčasného vedenia kraja, čo sa im za rok vo vedení podarilo dosiahnuť, len ťažko by ste sa dopracovali k hodnotnej odpovedi. Dlh Prešovského samosprávneho kraja predstavoval k 30.9.2018 až 66 miliónov eur. Hlavný kontrolór kraja však vo svojej výročnej správe dospel k záveru, že dlh kraja po ročnom predsedovaní Milana Majerského narastie o ďalších 10 miliónov eur.

Milan Majerský, nominant KDH a predtým primátor jedného z najhoršie hospodáriacich miest na Slovensku – Levoče, tak ukázal čo v skutočnosti znamená jeho „nová energia“. Kraj sa rúti čoraz väčšou rýchlosťou do dlhovej priepasti a stále sa „úspešne“ drží na poslednom mieste vo všetkých rebríčkoch. Máme najnižšie priemerné mzdy, najväčšiu nezamestnanosť, najhorší stav infraštruktúry, najviac asociálov a ešte sa pod vedením KDH najrýchlejšie zadlžujeme!

Sám Milan Majerský pritom v predvolebnej kampani zadlženosť kraja kritizoval a veľmi negatívne sa vyjadroval o hospodárení nominantov strany Smer-SD. Pritom ako poslanec PSK hlasoval za celé predchádzajúce volebné obdobie takmer za každý smerácky návrh.

Nominant z KDH, ktorý sa ukázal ako jeden z najhoršie hospodáriacich primátorov na Slovensku preniesol svoju obdivuhodnú neschopnosť aj na samosprávny kraj. Ak je teda toto najväčšia kvalita, ktorou KDH v kraji disponuje, je otázne čo by pre Slovensko znamenali ďalší nominanti tejto strany.

Úprimne ma mrzí, že voliči v Prešovskom samosprávnom kraji opätovne naleteli na sľuby štandardného politika a Smer vystriedalo KDH. Nezmenilo sa vôbec nič a hospodárenie kraja sa tak potápa do astronomických dlhov. Zase raz tak máme možnosť vidieť, že medzi štandardnými politikmi nie je vôbec žiaden rozdiel, a že KDH si je so smeráckymi zlodejmi podobné ako vajce vajcu.

Mgr. Eduard Kočiš
oblastný predseda ĽS Naše Slovensko pre Horný Šariš