Kaliňák dal milióny eur na imigrantov, kým slovenské deti trpia bez liečby

miliony eur na prijatie imigrantovAk by sme mali nájsť jedno slovenské príslovie, ktoré najviac vystihuje vládnu stranu Smer, tak by to určite bolo príslovie „Reči sa hovoria a chlieb sa je.“  Toto príslovie totižto krásne vystihuje podstatu ľudí, ktorí síce niečo verejne vyhlasujú, no konajú úplný opak. Takúto faloš ukazuje strana Smer najmä pri téme nelegálnej migrácie do Európy. Samotný premiér Robert Fico sa pred slovenskými voličmi tvári ako ochranca Slovenska pred imigrantmi, no realita je úplne iná. Europoslanci za SMER hlasovali v Bruseli za kvóty na prerozdelenie imigrantov a minister Lajčák zase v New Yorku sľúbil prideliť štipendiá 550 imigrantom. Úplné demaskovanie Smeru však prišlo až teraz, keď sa prevalilo, že minister vnútra, Robert Kaliňák, odklepol vyše 2,8 milióna eur pre mimovládne organizácie, ktoré majú zabezpečovať potreby imigrantov na Slovensku.

Pri preštudovaní grantových žiadostí a zmlúv, ktoré ministerstvo podpísalo s týmito mimovládnymi organizáciami, som narazil na niekoľko zarážajúcich vecí. Napríklad, peniaze určené na voľnočasové aktivity imigrantov majú byť v azylových centrách použité mimo iného aj na sezónne športové vybavenie, zariadenie modlitební, či oslavu Ramadánu. Ďalej sa má aktualizovať príučka pre imigrantov nazvaná „Prvé kroky k integrácii“. Pre imigrantov vystresovaných z dlhej cesty do Európy bude pripravená aj muzikoterapia (liečba hudbou) s terapeutom, ktorý si bude účtovať 20 eur na hodinu.

V podpísanej grantovej zmluve sa píše, že „predkladaný projekt bude zabezpečovať vysoko kvalitné služby pre žiadateľov o azyl na území SR…“  Nebolo by však lepšie najskôr zabezpečiť „vysoko kvalitné služby“ slovenským občanom a až potom imigrantom? Načo sú nám politici, ktorých nezaujímajú slovenskí občania, ale trápia ich voľnočasové aktivity pre imigrantov?! Zdá sa, že Smerákom už absolútne chýba dotyk s realitou bežného života a netušia o skutočných problémoch Slovákov.

sabintka-thumbUvediem jeden konkrétny prípad, s ktorým sme sa v rámci nášho charitatívneho projektu „Naše Slovensko pomáha“ mohli stretnúť. Malú Sabínku Fajnorovú zo Starej Turej trápia od narodenia vážne zdravotné problémy a zlepšenie jej stavu si vyžaduje špeciálnu liečbu. Na tieto drahé rehabilitácie však rodičia musia zháňať peniaze sami, pretože štát ich Sabínke nepreplatí a bežná rodina si ich jednoducho nemôže dovoliť. Okrem finančnej pomoci, ktorú sme im ako ĽS Naše Slovensko poskytli, získavajú rodičia malej Sabínky peniaze aj pomocou zbierky plastových vrchnákov od fliaš. Na uhradenie jednej rehabilitácie potrebujú vyzbierať 14 ton plastových vrchnákov od fliaš!!!

Na liečbu ťažko zdravotne postihnutých detí peniaze nie sú, no na muzikoterapiu pre imigrantov sa peniaze nájdu. Chápete tú absurditu?! Slovenskí rodičia musia zo smetí zbierať umelé vrchnáky, aby ich milované deti mohli absolvovať liečbu a politici zo SMERu dávajú milióny eur imigrantom a pochybným mimovládkam. Pritom za peniaze pre imigrantov by mohlo absolvovať liečebný pobyt viac ako tisíc zdravotne postihnutých detí. No to by najskôr na Slovensku namiesto SMERu, SNS a MOST-Hídu musela vládnuť ĽS Naše Slovensko!

Smerácke reči_upravenéJednoducho strana SMER je iba politický chameleón, ktorý sa navonok tvári ako protiimigračná strana, no koná úplne naopak. SMERáci radi robia tlačovky a rozprávajú o tom, ako ochránia Slovensko pred imigrantmi. Ale tlačovku o miliónoch eur, ktoré vyčlenili na prijatie imigrantov už nespravili, pretože dúfali, že verejnosť im na tento podraz nikdy nepríde. Toto odhalenie jasne ukazuje, že projekt oligarchov, nazývaný Smer-SD, treba už raz a navždy poslať na smetisko politických dejín!

Ing. Milan Uhrík, PhD.
podpredseda ĽS Naše Slovensko