Poslanci ĽS Naše Slovensko vystúpili v parlamente tvrdo proti uvoľneniu tzv. dlhovej brzdy

Predstavitelia vládnych strán pripravujú najväčšiu zradu a lúpež od čias privatizácie. Keďže už minuli všetky súčasné peniaze a takisto aj všetky eurofondy, tak najnovšie plánujú začať míňať aj peniaze, ktoré nemajú. V rámci uvoľnenia tzv. dlhovej brzdy si plánujú požičať a následne rozdeliť desiatky miliárd eur. Z týchto peňazí chcú financovať výstavbu diaľnic, ktoré sa na Slovensku stavajú za tak predražené ceny, že lacnejšie by ich postavili dokonca aj v Nemecku, kde majú pracovníci oveľa vyššie platy. Vládni politici plánujú pompézne deliť miliardový koláč, pričom vedia, že splácať ho nebudú musieť oni, ale až generácie ľudí, ktoré prídu po nich. Poslanci ĽS Naše Slovensko sa proti tomuto plánu v parlamente ostro postavili. Pozrite si naše vystúpenia v parlamentnej rozprave.

Poslanec Milan Uhrík zase argumentoval tým, že označovať bezbrehé zadlžovanie za „investície“ je nielen ekonomicky nesprávne, ale aj zavádzajúce. Vládni politici minuli všetky peniaze zo súčasnosti a tak by radi rozdávali aj peniaze, ktoré im nepatria. Peniaze, ktoré budú musieť splácať generácie ľudí po nich.

Martin Beluský v rozprave upozornil na fakt, že hoci príjmy štátneho rozpočtu neustále rastú, všetkým vládam aj tak neustále chýbali peniaze a museli sa zadlžovať. Ide teda zrejme o systémovú chybu v rozmýšľaní „štandardných“ politikov, ktorí majú vždy neovládnuteľnú chuť rozdávať viac peňazí, než majú k dispozícii.

Do rozpravy sa zapojili takisto aj poslanci Stanislav Drobný a Natália Grausová. Všetci upozorňovali na to, že uvoľnenie tzv. dlhovej brzdy by bolo najväčšou krádežou a zradou na Slovensku a jeho obyvateľoch od čias privatizácie.