Ficova vláda sa zbláznila! Na západ ide dovážať tisícky cudzincov, z východu ide spraviť cigánsku enklávu

V čase, keď vláda nedokáže zastabilizovať rast nezamestnanosti v mnohých regiónoch východného Slovenska, ktorá už dnes atakuje hranicu 30%, a kedy tisíce mladých ľudí každoročne kvôli práci opustia Slovensko schválila vláda návrh zákona, ktorý zjednodušuje zamestnávanie cudzincov z krajín mimo EÚ!

Okrem toho vláda zaviedla nový finančný príspevok pre ľudí, ktorí zmenia svoje trvalé bydlisko kvôli práci o viac než 70 km. Namiesto investícií, ktoré by prúdili aj na východné Slovensko a vytvárania pracovných príležitostí tam, kde je to potrebné, považuje vláda za riešenie vysokej nezamestnanosti presťahovanie práceschopných východniarov na západ. Na východnom Slovensku tak nezostane snáď už nikto, okrem vymierajúcich dôchodcov a asociálnych Cigánov.

V parlamente k tejto téme prebehla skoro päť hodinová diskusia, pričom najaktívnejšie sa zapojil práve poslanecký klub ĽS Naše Slovensko. Naši poslanci v desiatkach príspevkov tvrdo útočili na vládu, ktorá podľa nás touto vlastizradnou politikou postupne likviduje Slovensko. Poslanci strany SMER však nechceli počuť zmysluplné argumenty poslancov našej strany a odmietali priznať svoje zlé rozhodnutia pri prideľovaní stomiliónových dotácií z daní pracujúcich ľudí pre zahraničných investorov.

Ešte šokujúcejšie sa zachovali poslanci strany SaS, napríklad Ondrej Dostál, ktorý zamestnanie cudzincov na Slovensku obhajoval a vyzýval k ešte väčšiemu prílevu cudzincov do nášho štátu. Už sme si však zvykli, že slová a činy poslaneckého klubu SaS sú v príkrom rozpore s deklarovanými postojmi predsedu Richarda Sulíka.

Vládni poslanci nám po dlhej debate nedokázali ani len odpovedať na otázku, prečo poskytli Indickej automobilke Jaguar dotáciu viac než 600 miliónov eur a nedali si podmienku, aby bol daný závod postavený na východe alebo strede Slovenska, kde by práve existencia takéhoto podniku vyriešila obrovské množstvo problémov.

V súčasnosti totiž Jaguar nepriniesol nič, okrem problémov s kriminalitou cudzincov v Nitre a stratu obrovskej sumy peňazí, ktorá mohla byť použitá na zmysluplné projekty podpory zamestnávania na východnom a strednom Slovensku. Robert Fico totiž sľuboval, že v Jaguari nájdu prácu tisíce ľudí za viac než 1 200 eurové mzdy, no realita ukázala, že rôzne pochybné agentúry už dnes počas stavby automobilky ponúkajú prácu za 650 eur v hrubom! Za takúto mzdu sú teda ochotní pracovať iba spomínaní cudzinci, prevažne z balkánskych krajín.

Ako kompenzáciu svojej nekompetentnosti sa Fico snaží motivovať východniarov k sťahovaniu sa za prácou na západ, no nemyslí na dôsledky takéhoto konania. Veď ak sa väčšina práceschopného obyvateľstva východu presťahuje na západ, kto tam nakoniec okrem asociálov v osadách ostane? Už dnes sú mnohé oblasti východného Slovenska vyľudnené a v množstve dedín už mladého človeka stretnete len sporadicky.

Predstavme si čo všetko by sa na východnom a strednom Slovensku podarilo vybudovať za spomínaných 600 miliónov. Obrovské územia nevyužitej poľnohospodárskej pôdy by opäť mohli dávať prácu desaťtisícom nekvalifikovaných pracovníkov aj z prostredia cigánskych osád a ľudia by mohli mať na pultoch kvalitné slovenské potraviny a nie druhotriedne potraviny dovážané zo Západu.

Opätovne sme tak vláde nastavili zrkadlo a odhalili pravú tvár sľubov Roberta Fica a jeho ministrov. Je načase zastaviť túto deštrukciu našej vlasti a vyhnať vlastizradných politikov z popredných miest štátnej správy.

Milan Mazurek
poslanec NR SR