Usporiadali sme 3. ročník výstupu na Minčol

V sobotu 17. augusta sa uskutočnil 3. ročník výstupu na Minčol v Malej Fatre, ktorý organizuje naša oblastná organizácia.

Kým členovia a sympatizanti stúpali v ranných hodinách na vrchol, ďalší organizátori na hlavnom stanovisku pripravovali drevo, občerstvenie, terče na streľbu, materiál na upevnenie detskej lanovky, vytýčili trasu na súťaže a varili guláš.

Vrchol svojpomocne, s tempom hlavnej skupiny, dosiahla aj 4-ročná účastníčka.

Krásny výhľad na Žilinskú a Martinskú kotlinu, ako aj pohorie Veľkej i Malej Fatry, bol odmenou pre všetkých, ktorí dorazili na vrchol.

Po návrate, skvelom srnčom guláši a krátkej sieste, sa po vzore svojich detí zapojili do súťaží aj ich dospelí zástupcovia. Krásne počasie a skvelú atmosféru nepokazil ani iniciatívny predseda obl. org. ĽS Naše Slovensko Pavol Lazar, ktorý dianie doprevádzal svojim komentárom.

Z hlavného stanoviska Holý diel, ktorý sme vyčistili aj od odpadkov po nezodpovedných turistoch, sme odchádzali všetci spokojní.

Zastupujúci gulášmajster, ktorý okrem fajnového gulášu zabezpečil aj domáce klobásy a citronádu, napokon prezradil len jeden recept: „Na 10l vody 8 väčších citrónov, 6 limetiek, cca 200g medu, dobre premiešať a zachladiť do chladničky. Ďalší rok ale spravíme citronádu priamo na mieste z vody z blízkej studničky.“

Budeme sa tešiť.

Oblastná organizácia Žilina, Bytča