Tím ĽS Naše Slovensko zvíťazil v majstrovstvách vo varení držkovej

Členovia oblastnej organizácie Horná Nitra sa 17. augusta 2019 zúčastnili dvoch pekných a veľmi vydarených podujatí.

Doobedie sme strávili na akcii Villa Ben v mestskom parku v Bánovciach nad Bebravou medzi stanmi historického stredovekého tábora a remeselnými stánkami, kde sme sa mohli pokochať šikovnými rukami našich slovenských, ale aj moravských remeselníkov.

Od dvanástej hodiny sa však už naplno rozhoreli kotle na varenie v Horných Držkovciach, a tak sme sa rýchlo presunuli tam. Prešli sme si všetky stánky so súťažiacimi, z ktorých nejeden oplýval originálnou výzdobou, a rýchlo sa pripravili na varenie vo vlastnom stánku.

Kým usilovní chlapi na čele s oblastným predsedom Antonom Grňom nasekali a pridali do kotla všetky prísady, mali sme v našom stánku veľa návštev. Rodiny s deťmi potešili balóny, aj šikovné ruky našej členky, ktorá maľovala na vytešené detské tváre fantastické ornamenty. Potešili nás rozhovory s našimi sympatizantmi a voličmi. Besedovanie bolo dlhé a plodné, bolo sa o čom baviť!

Poobede navštívili podujatie Držkovská držka aj náš krajský predseda Severoslovenského klubu ĽS Naše Slovensko Andrej Medvecký a poslanec európskeho parlamentu Milan Uhrík, obaja s rodinami. Naši členovia, sympatizanti, ako aj bežní občania nepremeškali príležitosť odfotiť sa s nimi, no najmä s Milanom Uhríkom, ktorého aj náležite vyspovedali. Potešila nás tiež účasť z ďalších oblastných organizácií, ktorých členovia a členky nás prišli podporiť (Bratislava, Banská Bystrica, Topoľčany, Trnava).

Pri takejto masívnej podpore neostávalo nič iného, len vyhrať prvé miesto! A tak sa aj stalo! Gratulujeme nášmu oblastnému predsedovi Antonovi Grňovi, ktorí to všetko kormidloval, všetkým, ktorí krájali a miešali, aj tým, ktorí robili dobrú náladu a propagovali našu prácu pre Slovensko.

Oblastná organizácia Horná Nitra