Pokojným protestom sme podporili ľudí na Orave

„Slovensko nie je len Bratislava! Slovensko je aj Orava!“

V duchu tohto hesla sa niesla pokojná demonštrácia nespokojných ľudí žijúcich na Orave. V dôsledku neriešenia problémov, ba dokonca ich ignoráciou, vznikla na Orave kritická situácia. Už dlhší čas sa naša vláda spoza svojich teplých miestečiek v parlamente doslova vysmieva oravskému ľudu. Nie je to prvý krát, čo na Orave museli vyhlásiť krízový stav. Už druhý most sa dostal do kritického stavu a tým obmedzuje cestnú premávku. Vzhľadom na to sme sa vo štvrtok 26. októbra rozhodli podporiť občanov trpiacich nečinnosťou vlády a spolu s nimi sme na niekoľko minút zablokovali cestu. Už po niekoľkých sekundách sa začali tvoriť dlhé kolóny presahujúce niekoľko kilometrov. Sme radi, že sa ľudia na Orave pomaly zobúdzajú a taktiež sme radi, že prišli vyjadriť svoj nesúhlas a podporili demonštráciu.

Demonštrácie sa zúčastnil aj kandidát za predsedu ŽSK Peter Sagan a kandidáti za poslancov ŽSK Andrej Medvecký, Rastislav Ratulovský a Ján Kuboš.

Ľudová strana Naše Slovensko vždy stála a vždy bude stáť na strane slušných ľudí. Ak vláda nebude riešiť túto krízovú situáciu, tak sme ochotní ľudí na Orave podporiť rovnakým spôsobom opätovne, na dlhší čas a vo väčšom počte.

Ďakujeme všetkým zúčastnením.