Podporili sme účastníkov zimnej furmanskej súťaže ťažných koní v Hriňovej

V sobotu 27. januára 2019 sme navštívili zimnú furmanskú súťaž ťažných koní v Hriňovej. Toto tradičné podujatie približuje návštevníkom veľkú drinu a lopotu ťažných koňov a ich furmanov. A veru, bolo sa načo pozerať.

Tak ako po minulé ročníky aj včera čakali na návštevníkov neuveriteľne krásne a majestátne kone, šikovní furmani a ukážky ich majstrovstva. V stánkoch všade vôkol čakali ukážky remesiel, zabíjačkové špeciality, výrobky z mlieka alebo medu a veľa tradičných výrobkov z dreva, vlny, kože a cínu. A rovnako aj včera bolo možné vidieť výborné výkony koní, ktorých sila musela zanechať dojem na všetkých účastníkoch podujatia.

Už od skorého rána naši členovia z Detvy a okolia varili guláš, aby sme mohli pohostiť návštevníkov podujatia. Guláš z diviny a horúci čaj s rumom prišli v tento mrazivý deň určite všetkým vhod. Navyše, každý koník dostal od nás ako odmenu za svoj výkon 30 kg ovsa.

Ďakujem veľmi pekne všetkým našim členom, ktorí priložili ruku k dielu a samozrejme veľká vďaka patrí organizátorom tohoto nádherného podujatia.

Ján Mikovčák
predseda Stredoslovenského krajského klubu
ĽS Naše Slovensko