ĽS Naše Slovensko predstavila kandidáta na primátora Púchova

V piatok 17. augusta 2018 o 10:00 hod. sa pred mestským úradom v Púchove uskutočnila tlačová konferencia ĽS Naše Slovensko. Pri tejto príležitosti bol slovenskej verejnosti oficiálne predstavený náš prvý kandidát  v komunálnych voľbách Mgr. Marián Mišún, ktorý zabojuje o post púchovského primátora.  Jeho prioritou je vytváranie priestoru pre objektívne a spravodlivé fungovanie mesta, boj proti korupcii a plytvaniu s verejnými zdrojmi.  Chcem, aby pracovné pozície na úrade a v mestských spoločnostiach neboli obsadzované ako doposiaľ protekčne a na základe známostí a rodinkárstva. Dôsledne tiež budem bojovať proti korupcii a plytvaniu s verejnými zdrojmi, respektíve aby nedochádzalo k plytvaniu mestskými peniazmi cez predražené zákazky ale aj cez umelo vytvorené pracovné miesta, prípadne vyplácanie nezaslúžene vysokých platov a odmien pre vyvolených ľudí.  Pri verejných zákazkách chcem podporovať tých podnikateľov, ktorí svojou činnosťou prispievajú k zamestnanosti a prosperite nášho mesta, vysvetlil Marián Mišún vo svojom úvodnom príhovore.

V prípade svojho zvolenia, je zároveň pripravený podporovať všetky spoločensky prospešné aktivity, tradičné športy, zefektívniť prácu mestskej polície ako aj nadviazať na všetky užitočné investičné projekty mesta. Popritom prejavil záujem podporovať a presadzovať aj nápady a plány niektorých protikandidátov, či už sa jedná o projekt parkovacieho domu, nový letný amfiteáter na Lachovci, rozširovanie parkovacích miest, budovanie nových kruhových objazdov, obnovu športovísk alebo výstavbu nových nájomných bytov s cieľom zlepšiť dostupnosť bývania  v meste.

V závere tlačovej konferencie Marián Mišún tiež informoval,  že urobí  všetko pre to, aby svojich voličov nesklamal a nezradil. Ľuďom chce ukázať novú politickú morálku pravých vlastencov a preto je ochotný vzdať sa značnej časti primátorského platu na realizáciu dobročinných akcií v prospech obyvateľov mesta a charitatívnych projektov.

Daniel Kritštof
tajomník okresného klubu ĽS Naše Slovensko v Púchove