EKO-akcia spojená so spomienkou na Zvolenský manifest

 

V utorok 16. októbra 2018 sme sa spolu s naším kandidátom na primátora mesta Zvolen Ivanom Sitárom zúčastnili spomienkovej akcie pri príležitosti 86. výročia stretnutia Andreja Hlinku a Martina Rázusa vo Zvolene. Výsledkom tohto stretnutia bol práve Zvolenský manifest, teda dokument, ktorým slovenský národ hlási do celého sveta, že pod Tatrami žije hrdý a svojbytný národ s vlastným jazykom, kultúrou, históriou a tradíciami, ktorý chce žiť vo vlastnom samostatnom štáte.

Okrem nás sa spomienky zúčastnili aj zástupcovia mesta Zvolen a ďalší kandidáti na primátora mesta a preto je dôležité podotknúť v akom stave sa Višňovského park nachádzal. Aj napriek dopredu plánovanej účasti zástupcov mesta neuveriteľný neporiadok – inzulínové striekačky, plastové fľaše, kabelky, čižmy, lodičky – a to všetko i v tesnej blízkosti pamätníka.

Ľahostajnosť mesta ku stavu, v akom sa park nachádza, je teda zrejmá. Zostalo to teda opäť na nás, aby sme suplovali činnosť mesta. Počas víkendu sme zmobilizovali členov z okolia Zvolena a park sme náležite vyčistili, aby bol v stave, v akom má rekreačná časť mesta vyzerať.