Aktívne sme sa zúčastnili Gurmánskeho dňa v Kokave nad Rimavicou


V sobotu 19. októbra 2019 sa konal 6. ročník súťaže Gurmánsky deň v Kokave nad Rimavicou. Krásna akcia v lone nádhernej prírody plná výborného jedla, hudby a tradičných špecialít prilákala mnoho návštevníkov zo širokého okolia.

Do súťaže sa aktívne zapojilo aj družstvo našej Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorej členovia pripravovali dve sedliacke jedlá – varené údené koleno v kapuste so zemiakmi a v minulosti veľmi častý pokrm chudobných ľudí s názvom podlesníky.

Na akcii sme pre návštevníkov pripravili dva prístrešky. Kým prvý bol určený na prípravu a ochutnávku našich špecialít, tak druhý prístrešok bol venovaný tradičným odevom z regiónu Podpoľania. O naše špeciality bol veľký záujem. Museli sme uvariť druhý kotlík kapusty s vareným údeným kolenom a kým sme pripravovali podlesníky, iné družstva už balili svoje stánky a akcia bola dokonca oficiálne ukončená.

Ďakujeme veľmi pekne organizátorom za túto vydarenú akciu i pozvánku na budúci ročník a rovnako ďakujeme aj návštevníkom a členom našej strany, ktorí sa pričinili o vydarený priebeh akcie.

Oblastná organizácia ĽS Naše Slovensko
Lučenec, Detva, Poltár