Vláda chystá sociálnu likvidačnú represiu pre „neposlušných“ rodičov!

Vláda SR predložila do Národnej rady Slovenskej republiky návrh zákona pod dobre a múdro znejúcim heslom tzv. „epidemiologickej bdelosti“. Tento zákon však v sebe skrýva doposiaľ najväčší zásah do ľudských práv v oblasti zdravotníctva aký sme tu kedy v histórii Slovenskej republiky mali. V každej demokratickej spoločnosti panuje všeobecná zhoda medzi tými čo si skutočne ctia ľudské práva v tom, že každý človek má plné právo rozhodovať o tom, aké lekárske zákroky podstúpi buď on sám alebo jeho deti. Nikto, ani lekári, ani vláda nemôže žiadneho svojprávneho človeka nútiť, aby bez bezprostredného ohrozenia života a zdravia podstupoval akýkoľvek zásah do svojho tela. A už vôbec nemôže nútiť len v mene prevencie celkom zdravého človeka do takého zákroku, ktorý môže spôsobiť jeho smrť či vážne poškodenie zdravia s trvalými následkami.

Podľa predloženého návrhu zákona, ak nedáte zaočkovať svoje dieťa, nie pre nejakú ľahostajnosť, ale len preto, že vám záleží na jeho zdraví, nedostanete už pokutu, ale po novom vám vaše dieťa neprijmú do škôlky! Jeden z rodičov tak bude musieť zostať s dieťaťom doma, príde o prácu, rodina stratí príjem a môže sa dostať do vážnych finančných ťažkostí. A dieťaťu, vyčlenenému z kolektívu ostatných detí, budú chýbať pre neskorší život potrebné návyky a vedomostí, ktoré získava práve v škôlke.

Poslanci ĽS Naše Slovensko sa tvrdo postavili proti tejto diskriminácii. Pretože keď niektoré zdravé deti do škôlky budú môcť chodiť, ale iné tiež zdravé, hoci neočkované nie, jedná sa o diskrimináciu. Diskriminácia len na základe toho, že rodičia týchto detí majú iné názory na zdravotnú starostlivosť o svoje deti ako ministerstvo zdravotníctva, ktoré jednoducho nevie a nedokáže presvedčiť rodičov o bezpečnosti očkovania.

Zakázať chorým deťom styk so zdravými by bolo celkom v poriadku, no rozhodne nie je v poriadku zakázať styk zdravých, hoci neočkovaných detí s ostatnými zdravými deťmi len preto, že by náhodou mohli byť prenášačmi niektorých chorôb a nakaziť 1 % rizikových detí v škôlke. Obzvlášť, ak sa pravdepodobnosť takéhoto prenosu pri niektorých chorobách rovná takmer nule, keďže sa tieto u nás nevyskytujú už viac ako 50 rokov.

Vláda len reaguje na trend, kedy klesá počet nezaočkovaných detí a hlavne klesá počet predaných vakcín. To sa zrejme nepáči vplyvným farmaceutickým firmám.
ĽS Naše Slovensko bude vždy zastávať ochranu zdravia a nie biznisu nadnárodných korporácií!