Stovky ľudí poslali na pochode proti strachu v Brezne tvrdý odkaz Kaliňákovi a neprispôsobivým asociálom!

V sobotu 1. októbra 2016 zorganizovala ĽS Naše Slovensko v Brezne pochod za bezpečnosť slušných ľudí. Cieľom tohto pochodu bolo ukázať všetkým agresívnym asociálom, že už viac nebudeme tolerovať ich fyzické útoky a narastajúcu drzosť.

Pochod sa začal pred železničnou stanicou v Brezne, kde sa približne o 14:00 zhromaždilo niekoľko stoviek občanov. Po príchode Mariana Kotlebu, predsedu ĽS Naše Slovensko, sa začal celý dav pomaly presúvať na námestie gen. M. R. Štefánika. Celý sprievod mal dĺžku vyše 300 metrov a nebolo možné ho prehliadnuť. Ľudia nám vyjadrovali sympatie mávaním z okien, vodiči zase pozdravmi a trúbením z áut.

Po príchode na námestie zaznela z pódia hymnická pieseň Hej Slováci! Jej slová nám všetkým pripomenuli, že v boji za pravdu a spravodlivosť musíme stáť vždy pevne, ako múry hradné. Na tieto slová nadviazal v príhovore aj poslanec NR SR Ján Mora, ktorý ako obyvateľ Brezna veľmi dobre pozná neúnosnú situáciu s rozmáhajúcimi sa asociálnymi parazitmi, ktorí postupne ovládli celé Horehronie. Ich počet a miera drzosti stále rastie a o pár rokov ovládnu celé Brezno a okolie. Jeho slová potvrdil aj potlesk vyše 500 ľudí, ktorí sa na námestí zhromaždili.

V ďalšom príhovore upozornil poslanec NR SR Milan Mazurek na fakt, že polícia pod vedením ministra Kaliňáka nerobí takmer nič preto, aby proti týmto asociálom zakročila. Policajtov dnes nenájdete robiť poriadky v getách plných neprispôsobivých Cigánov. Nájdete ich však na cestách, kde skrčení v kríčkoch merajú rýchlosť len pár metrov za tabuľou obce. Milan Mazurek však upozornil, že aj medzi rádovými policajtmi je veľa dobrých chlapov, ktorí by radi robili užitočnejšiu prácu. Vedenie polície je však natoľko prehnité, že nemá najmenší záujem situáciu riešiť.

V záverečnom príhovore vystúpil predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba. Presne v okamihu, keď zobral do ruky mikrofón však začali zvoniť všetky zvony na námestí a na niekoľko minút zabránili, aby ho bolo z pódia počuť. Nevieme, či išlo o nepodarenú sabotáž. Marian Kotleba to v každom prípade zobral s úsmevom a okomentoval to slovami, že to zrejme „zlodejom v Bratislave už odzvonilo“. V príhovore následne poukázal na nečinnosť a neschopnosť ministra vnútra Roberta Kaliňáka a ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, ktorí namiesto toho, aby hľadali spôsoby na ochranu slušných ľudí radšej vždy hľadajú spôsoby, ako ochraňovať asociálov. Pripomenul, že agresivita nielen cigánskych parazitov stúpa a že pokiaľ vláda nezačne proti nim efektívne konať, tak jediným riešením bude založenie občianskej Domobrany. Marian Kotleba zároveň oznámil, že experti ĽS Naše Slovensko už pracujú na legislatíve, ktorá vytvorenie účinnej Domobrany umožní.

Po ukončení prejavov sa ľudia zhromaždili do svojich áut a v kolóne sa vybrali na jazdu po obciach na Horehroní. Kolóna takmer 50 áut s vlajkami ĽS Naše Slovensko prešla od Brezna až do Telgártu. Kým ľudia v obciach nám pozdravne kývali, paraziti sa pred našou kolónou skrývali.

Aspoň na chvíľu si mohli obyvatelia Brezna a Horehronia pripomenúť časy, kedy boli ulice ešte bezpečné a bez tlúp flákajúcich sa asociálov. Celé podujatie sa zaobišlo bez akýchkoľvek násilností a výtržností.

Aj tento pochod potvrdil, že členom ĽS Naše Slovensko nie je ľahostajná bezpečnosť slušných ľudí. Nie sme stranou, ktorá si na voličov spomenie len pred voľbami. My bojujeme za práva všetkých slušných ľudí vždy a všade. Našim princípom sme boli a budeme stále verní – či už v parlamente alebo na ulici. Nezastavíme sa, pokým na Slovensku opäť nezavládne poriadok, slušnosť a spravodlivosť.