V Ružomberku sme zapálili vatru zvrchovanosti

vatra zvrchovanosti ruzomberok 2017 (1)

Dňa 16. júla, deň pred 25. výročím prijatia deklarácie zvrchovanosti, ktorá bola základným kameňom obnovenia našej štátnosti, zorganizovala okresná organizácia Ružomberok Vatru zvrchovanosti spojenú so sprievodným programom. Už od 10. hodiny začali chodiť prví sympatizanti našej strany do prekrásnej prírody Čutkovskej doliny, kde sme začali variť výborný kotlíkový guláš. 50 litrový guláš došiel ani nie hodinu po dovarení, v čase, kedy ešte len začínali súťaže pre deti a prichádzali ľudia. Obrovské množstvo ľudí, ktorí sa pri nás zastavili, podpísali petície, zobrali si propagačné materiály, debatovali, no hlavne vyjadrovali nám podporu. A práve takéto momenty nám dodávajú silu neustupovať a pritvrdzovať v našom boji za náš drahý slovenský národ. Účasť naozaj predčila naše očakávania, čo nás naozaj veľmi teší a zároveň nás teší aj fakt, že mnoho ďalších ľudí sa odhodlalo prekročiť tieň strachu a pridať sa k nám, stať sa členmi ĽS Naše Slovensko a pridať tak ruku k lepšiemu zajtrajšku.

Od jednej hodiny začali súťaže, kde v ľahkých, no aj ťažkých disciplínach súťažila naša mlaď Slovenska – deti.  O spestrenie programu pre deti sa postaral pirát a šašo, ktorí zároveň aj moderovali sprievodné podujatia a dotvárali tak skvelú atmosféru plnú úsmevných momentov. Ani sme sa nenazdali a blížila sa štvrtá hodina, na ktorú bolo pripravené zapálenie vatry zvrchovanosti.

Vyvrcholenie naozaj vydareného dňa sa blížilo ku koncu a ku slovu sa dostal okresný predseda za Ružomberok – Michal Buchta, ktorý poďakoval zúčastneným a vyzval ich, aby tak, ako iskra zapáli vatru, ktorá sa následne rozhorí, aj oni zapaľovali srdcia pre našu slovenskú vec. Aby ich zápal v boji proti neprávosti, za slovenský národ, sa stal tou iskrou, ktorá zapáli oheň v celom slovenskom národe.

Následne sa slova ujal národný umelec a buditeľ Mgr. Ivan Pavlisko, ktorý nadviazal na slová Michala Buchtu a taktiež zvýraznil fakt, že suverenitu, slobodu a samostatnosť sme dlhé stáročia nemali a teraz, keď ju máme, opäť o ňu prichádzame. Po prejavoch sme pristúpili k očakávanému aktu zapálenia vatry, ktorého sa ujal predseda Žilinského krajského klubu Andrej Medvecký.  Nasledovala štátna hymna Slovenskej republiky a hymnická pieseň Hej Slováci, ktorými sme vyvrcholili vydarený deň v Čutkovskej doline. Za tónov krásnych slovenských piesní sme ešte ostali v družných debatách až do večerných hodín. Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli a boli ústretoví a už teraz sa tešíme na vatru zvrchovanosti o rok.