Utužujeme zahraničné vzťahy – zúčastnili sme sa Národného 1. mája v Plzni

Delegácia ĽS Naše Slovensko pod vedením poslanca NR SR a predsedu Nitrianskeho krajského klubu Jána Kecskésa prišla svojou účasťou podporiť Národný 1. máj v Plzni. Túto udalosť, ktorá sa konala na Námestí Republiky, organizovala DSSS spolu s ďalšími národnými organizáciami a združeniami, ako je Blok proti islamizácií Plzeňsko, Národná domobrana, Národná demokracia Plzeň, Spoločnosť BOS a Spolok Ľudia Ľuďom. Prejavy zástupcov národných organizácií, združení a politických strán zneli z dvojpodlažného červeného autobusu London Tour Bus, ktorý symbolizuje brexit. Práve odchod Veľkej Británie z EÚ symbolizuje začiatok rozkladu tohto promigrantského a protinárodného spolku.

Delegácia sa oboznámila so súčasnými problémami mesta Plzeň. Agentúrne zamestnávanie lacnej pracovnej sily z Balkánu a Ukrajiny a nárast kriminality je jedným zo súčasných pálčivých problémov Plzne a jej okolia. Keďže poslanec Kecskés pochádza z Nitry, kde aj žije, veľmi živo porovnal situáciu v Plzni v a Nitre. S príchodom fabriky Jaguar – Land Rover do Nitry je situácia takmer identická. Ako riešenie predložila ĽS Naše Slovensko zmenu zákona o investičnej pomoci, pomocou ktorej by sa výstavba fabrík a iných investícií nasmerovala viac na stredné a východné Slovensko. Vo fabrikách by boli tak zamestnávaní domáci pracovníci a zamedzilo by sa tak dovážaniu lacnej pracovnej sily zo zahraničia.

V utorok 1. mája na Námestí republiky vystúpili so svojimi prejavmi všetky zúčastnené politické strany, organizácie a združenia. Na úvod vystúpil predseda DSSS Tomáš Vandas, ktorý opísal súčasnú vnútropolitickú situáciu v Česku. Konštatoval, že verejnoprávna Česká televízia neinformuje občanov vyváženými správami. Na koniec svojho príspevku zdôraznil, že sa teší zo vzájomnej spolupráce rôznych organizácií a združení, ktoré svojim aktívnym prístupom podporujú odhodlanie stáť pri svojom národe a vlasti.

Poslanec Kecskés vystúpil ako posledný z rečníkov. Podotkol, že je na mieste, aby sa všetky národné strany a hnutia zoskupili, nielen na lokálnej, ale i národnej úrovni. Skritizoval postup EÚ a NATO proti Rusku, a zdôraznil, že v prípade vojenského konfliktu s Ruskom, do ktorého nás tlačí Amerika, sa vojnový front preženie českým a slovenským územím. My budeme tí, ktorí budú trpieť pre agresívnu politiku Ameriky proti Rusku, zatiaľ čo oni budú sledovať bitku pekne z diaľky. Pripomenul, že dnes nebojujeme o slobodnú a kresťanskú Európu pre seba, ale pre svoje deti a vnukov. Spolu musíme zabrániť nechutnej zvrátenej LGBTI ideológií, ktorá je do našich krajín salámovou metódou postupne implikovaná.