Odkaz zo stretnutia s občanmi z okolia Považskej Bystrice – Nezastavia nás!

Vláda a oligarchovia vlastniaci veľké médiá dlhodobo cenzurujú vystúpenia predstaviteľov ĽS Naše Slovensko v televízii, či v rozhlase. A teraz sa nás snažia vytlačiť už aj z ulice. Snažia sa nám za každú cenu zabrániť, aby sme ľuďom mohli hovoriť pravdu o súčasnom skorumpovanom a prehnitom systéme. Napriek tomu, že nám primátori na tlak vlády zrušili už viacero riadne a slušne ohlásených stretnutí s občanmi (v Púchove, v Piešťanoch, atď.), tak stále nemajú dosť. Najnovšie sa nám pokúsili z „technických príčin“ zrušiť aj stretnutie s občanmi, ktoré bolo naplánované na 7. marca 2017 v Považskej Bystrici. Našťastie sme na tento scenár boli pripravení a v zálohe sme mali tajný náhradný plán. Vláda, polícia a ani tajné služby nechápali, prečo sme míting v Považskej Bystrici nezrušili po tom, čo nám mesto oznámilo, že nám kultúrny dom nesprístupní. Netušili, že máme k dispozícii veľký autobus a náhradné priestory v obci Plevník, vzdialenej len pár minút jazdy autom od Považskej Bystrice. Predstavitelia vládnej moci sa dostali do takej paniky, že na stretnutie s občanmi poslali 3 dodávky plné „kukláčov“, desiatky policajtov v uniformách a v civile a dokonca aj policajný vrtuľník.

Nakoniec sa však celá akcia, ako vždy, zaobišla bez akýchkoľvek násilností a incidentov a armáda policajtov len nemo sledovala masy slušných ľudí prichádzajúcich do kultúrneho domu v Plevníku. Na stretnutie s občanmi prišiel predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba, podpredseda Milan Uhrík a trenčiansky krajský predseda Milan Špánik. Okrem toho sa akcie zúčastnili aj poslanci Milan Mazurek a Peter Krupa. Sála Kultúrneho domu doslova praskala vo švíkoch pod masou viac ako 400 ľudí všetkých vekových kategórií.

Poslanec NR SR Milan Mazurek vo svojom príhovore porozprával svoje skúsenosti z vlakových hliadok, ktoré ĽS Naše Slovensko organizuje na kritických vlakových spojoch s cieľom zabrániť asociálom v páchaní výtržností. Poslanec NR SR a riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík zase predstavil prácu ĽS Naše Slovensko v parlamente, o ktorej sa ľudia kvôli mediálnej cenzúre nemajú šancu dozvedieť. Tiež poukázal na úspechy, ktoré vedenie z ĽS Naše Slovensko dosiahlo v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Zase sa len potvrdilo, že kde sa nekradne, tam je peňazí dosť.

Foto 8 PBMarian Kotleba vo svojom príhovore zase zhrnul celkový stav, v ktorom sa Slovensko nachádza. Poukázal predovšetkým na rastúci dlh, ktorý predstavuje už rekordných vyše 42 miliárd eur. Len na úrokoch zaplatíme tento rok 1,3 miliardy eur. Tiež pripomenul, do akého stavu sa pod vládou  „štandardných politických strán“ za posledných 27 rokov dostali ďalšie oblasti verejnej správy. Katastrofálny stav nášho zdravotníctva, neexistujúce štátne hranice, zlikvidovaná energetická a potravinová sebestačnosť, strategické podniky v rukách zahraničných vlastníkov, nespravodlivá sociálna politika, zdevastovaná armáda, atď. To všetko vedie k tomu, že sa stávame otrokmi vo vlastnom štáte. Tiež sa vyjadril k migračnej politike či potrebnému odchodu našej krajiny z teroristickej organizácie NATO.

Na záver mohli prítomní občania už tradične položiť predstaviteľom ĽS Naše Slovensko otázky bez akejkoľvek cenzúry. Perfektnú atmosféru stretnutia ukončil búrlivý potlesk v stoji. Aj toto stretnutie s občanmi nás utvrdilo v tom, že zmena je na dosah. Stačí sa len nebáť vykročiť vpred. V stretnutiach s občanmi preto budeme pokračovať aj naďalej. Pravda skôr či neskôr nakoniec vždy zvíťazí!