Na tradičnej súťaži volských záprahov v Sihle sme aktívne podporili slovenských chovateľov

sihla-thumb

Súťaž vo volských záprahoch na Sihle s tohtoročným názvom „Jarmo 2017“ je už tradične významným regionálnym podujatím. Tento rok sa podujatie uskutočnilo 12. augusta a išlo už o XVII. ročník podujatia. ĽS Naše Slovensko takéto tradičné podujatia veľmi uznáva, a preto sme sa tento rok rozhodli súťažiacich vrchárov podporiť aj aktívne, konkrétne darovaním 1 tony pšenice každému zo súťažiacich.

Podujatie prišiel podporiť aj predseda BBSK Marian Kotleba v doprovode poslanca NR SR Jána Moru a ďalších členov ĽS Naše Slovensko. Ľudia sa mohli s našimi členmi porozprávať aj v našom stane, kde mali okrem iného možnosť podpísať aj petíciu za vypísanie referenda o vystúpení z EÚ a NATO. Členovia ĽS Naše Slovensko sa tiež aktívne zapojili aj do pripravených zaujímavých súťaží, a to najmä do ľudovo-zábavnej súťaže v ťahaní 250 kg nákladu pšenice naloženej na zvlačoch (saniach). Súťaže sa zúčastnil poslanec NR SR a tajomník predsedu BBSK Ján Mora a krajský predseda Ľudovej mládeže Ján Mikovčák. Nasadenie bolo naozaj vysoké, o čom svedčí krásne druhé miesto a bohužiaľ aj otvorená zlomenina prsta Jána Mikovčáka, ktorému aj týmto spôsobom prajeme skoré uzdravenie.

Po odovzdaní cien predsedom Marianom Kotlebom nasledovala už tradičné skvelá zábava v podobe ľudovej hudby. Všetkým vrchárom a zúčastneným ďakujeme za vynikajúcu atmosféru a tešíme sa na stretnutie v budúcom roku.