Jesenné rodinné hry v Kežmarku

Jesenné rodinné hry 2017

Nultý ročník športovo-zábavného podujatia pre rodiny s deťmi sme zorganizovali v sobotu 16. septembra v krásnom prostredí rybníku Zlatná v Kežmarku. Pozvané boli všetky rodiny s deťmi, ktoré sa chcú v priateľskej atmosfére zabaviť a oddýchnuť si od každodenného uponáhľaného života.

Kvôli nepriazni počasia sme z rána museli improvizovať, ale našťastie sa nám s menším časovým sklzom a drobnými úpravami podarilo pripraviť skvelý program. Príjemne nás prekvapila hojná účasť verejnosti, ktorá prišla napriek upršanému počasiu. Deti si vyskúšali napríklad preťahovanie lanom alebo streľbu z airsoftových zbraní. Svoje vedomosti o prírode museli ukázať vo vedomostnom kvíze. Po tom, ako deti spoločnými silami splnili všetky úlohy, dostali od kráľa lesa indície, vďaka ktorým našli poklad. Za skvelý výkon sme všetky deti odmenili medailou a diplomom.

Zatiaľ čo najmenší pod dozorom súťažili, dospelí si vychutnávali prírodu alebo debatovali pri pive či kofole na posedení, ktoré sme zabezpečili. Na podujatí nechýbali ani iné nesúťažné atrakcie, ako nafukovací hrad, maľovanie na tvár alebo poníky. Podujatie podporili aj poslanec NR SR Milan Mazurek a kandidát na predsedu PSK Ing. Jozef Mihalčin, za čo im ďakujeme.

Vstup na podujatie bol pre všetkých účastníkov zadarmo. Grátis sme mali pre účastníkov aj základné občerstvenie (porcia gulášu, kofola, pivo, sladkosť). Urobili sme to tak, aby si aj tí menej finančne zabezpečení mohli takto spríjemniť sobotňajší deň. Náš cieľ nebol zarobiť, ale priniesť do Kežmarku a okolia ďalšiu akciu na úrovni, ktorá by bola vhodná pre celé rodiny a myslím, že sa nám to podarilo.

Ďakujem celému organizačnému tímu, všetkým zúčastneným rodičom a deťom a ostatným hosťom za vynikajúcu atmosféru na podujatí a teším sa na ďalší ročník.

Ján Pastuszek
predseda okresného klubu Kežmarok
ĽS Naše Slovensko