Súd potvrdil nezákonnosť postupu politickej polície NAKA proti poslancovi Mizíkovi

Trestné stíhanie poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko Stanislava Mizíka za politickú kritiku vyznamenaní udelených Kiskom je nezákonné! Túto nezákonnosť trestného stíhania potvrdil okrem nás už aj sudca Špecializovaného trestného súdu, ktorý celý prípad vrátil prokurátorovi. Dôvodom nezákonnosti je evidentné porušenie práva poslanca Mizíka na obhajobu, ktoré je podľa vyjadrenia sudcu jedným zo základných pilierov garancie spravodlivého súdneho procesu.

Hoci na nezákonný postup elitného vyšetrovateľa politickej polície NAKA upozorňoval už dávnejšie aj obhajca poslanca Mizíka, vyšetrovateľ NAKA v tomto nezákonnom postupe napriek tomu pokračoval. Čo je však ešte zarážajúcejšie, tento nezákonný postup vyšetrovateľa odobril aj dozorujúci prokurátor! V nezákonnom postupe ich zastavil až sudca, ktorý si podľa všetkého ctí zákon a spravodlivosť.

Orgány činné v trestnom konaní teda podľa uznesenia súdu postupovali pri vyšetrovaní poslanca Mizíka v hrubom rozpore s ústavne garantovanými základnými ľudskými právami a takisto aj v hrubom rozpore s ďalšími zákonmi. Poslanca Stanislava Mizíka sa jednoducho snažili kriminalizovať za každú cenu, dokonca aj za cenu porušenia viacerých zákonov. Takto hrubé pošliapanie zákonov, obzvlášť pri vyšetrovaní poslanca NR SR sa ešte nikdy v histórii Slovenskej republiky neudialo. Nehovoriac o tom, že jednotka politickej polície NAKA vytiahla poslanca Mizíka protiprávne priamo z rokovania Výboru NR SR, čím mu znemožnila slobodný výkon jeho poslaneckého mandátu.

Z uznesenia súdu jednoznačne vyplýva, že v prípade trestného stíhania poslanca Mizíka išlo od začiatku o nezákonnú akciu vykonávanú na politickú objednávku. Politická polícia NAKA sa snažila v očiach verejnosti vyvolať dojem, že sme to my, kto porušuje zákon. Ak však niekto do tohto momentu porušil podľa uznesenia súdu zákon, tak to bol vyšetrovateľ politickej polície NAKA a špecializovaný prokurátor!

Mgr. Rastislav Schlosár
člen Ústavnoprávneho výboru NR SR
tajomník ĽS Naše Slovensko