Šokujúce odhalenie – majstrovskí hokejbalisti v Kežmarku sa stali obeťou politických čistiek

Dostalo sa k nám video zo stretnutia hráčov kežmarského hokejbalového klubu s vedením mestského športového klubu v Kežmarku, na ktorom si môžete vypočuť absolútne šokujúce informácie!

Jedná sa o príbeh jedného z najúspešnejších športovcov, ktorí v súčasnosti v Kežmarku pôsobia, Milana Glevaňáka. Ten dlhoročne pôsobil ako hokejový brankár vo Francúzsku, odkiaľ sa vrátil späť domov, aby sa tu venoval inému perspektívnemu športu – hokejbalu. Stal sa prezidentom hokejbalového klubu v Kežmarku a brankárom kežmarského tímu, pričom sa pod jeho vedením Kežmarok držal vždy na špici hokejbalovej extraligy. S kežmarským hokejbalom sa mu podarilo získať mnohé úspechy, či už pri senioroch alebo kežmarskej mládeži, kde v roku 2017/2018 získali strieborné medaile v extralige mužov. Dokonca bol členom slovenskej hokejbalovej reprezentácie, ktorá získala titul majstra sveta v hokejbale!

Okrem toho viedol Milan Glevaňák dlhoročne detské hokejbalové tábory, ktoré sa v Kežmarku vždy tešili neuveriteľnej podpore. Len minulý rok v tábore Milan trénoval takmer 80 detí! Miesto alkoholu, drog a bezcieľneho poflakovania sa ulicami sa Milan Glevaňák snažil deťom vštepiť lásku k športu, zdravému životnému štýlu, pozitívny pohľad na svet a vieru, že tvrdou prácou sa dá dosiahnuť všetko.

Namiesto toho, aby si takéhoto športovca v meste Kežmarok vážili a svojmu najúspešnejšiemu športu, teda hokejbalu vytvorili čo najlepšie podmienky sa však vedenie mesta rozhodlo ísť na to opačným štýlom. Keď Milan Glevaňák a jeho spoluhráči doniesli do Kežmarku titul majstrov sveta, vedenie mesta neváhalo a s hráčmi sa fotilo, kde to len bolo možné. Keď však Milan Glevaňák žiadal o väčšie dotácie do tohto športu, vybudovanie kvalitnejšieho ihriska či ústretovejší prístup, narazil na stenu byrokracie, egoizmu a občas až neuveriteľnú hlúposť niektorých predstaviteľov mesta.

Vyvrcholilo to tým, keď riaditeľka základnej školy Dr. Fischera v Kežmarku, v ktorej areáli sa nachádza jediné použiteľné hokejbalové ihrisko, zakázala športovcom používať toto ihrisko a školské šatne. Hokejbalový tím tak nemohol absolvovať tréningy a zápasy mohol hrať len u hostí. Táto situácia trvala niekoľko mesiacov. Vedenie mesta Kežmarok sa len ticho prizeralo a hodilo svoj najúspešnejší šport cez palubu, iba pre nepochopiteľné rozhodnutie jednej ženy, riaditeľky základnej školy. Tou je pani Iveta Slovíková, manželka miestneho chirurga a poslanca Prešovského samosprávneho kraja, ktorý bol najprv Smerák, no časom sa stal „nezávislý“.

Keďže Milan Glevaňák videl, že cestou kvalitných športových výkonov a hrdej reprezentácie mesta sa nikam nedostane, a keďže sa odmietal „strkať smerákom do zadníc“, pochopil že zmena je možná len politickou cestou. Pred voľbami do zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja sme mu ako jediná strana poskytli podporu a umožnili mu kandidovať s cieľom, ktorý vždy a všade hrdo hlásal. A to je pomôcť športu, zbaviť ho korupcie, egoizmu ľudí bez chrbtovej kosti a politických machinácií, na ktoré vždy doplácajú iba kvalitní športovci.

Keď Milan Glevaňák zverejnil svoju kandidatúru za ĽS Naše Slovensko, dostal sa v meste do tak veľkej nemilosti, že bolo zrejme raz a navždy rozhodnuté, že musí ako funkcionár športového klubu skončiť! A keďže sa Milan odmietal vzdať, museli ho k tomu dohnať vyhrážkami a zákazmi používať ihrisko v Kežmarku.

Vzhľadom na to, že úspech tímu bol pre neho viac než osobné ego, ustúpil a vzdal sa funkcie prezidenta klubu. Riaditeľke základnej školy to však nestačilo a nakoniec musel skončiť aj s trénovaním detí v Kežmarku. A to nie preto, že by sa sťažovali rodičia detí, ale preto že sa tak rozhodla riaditeľka!

Absolútny vrchol však bol, keď sa Milan otvorene dozvedel, že deti vraj trénovať nemôže, lebo riaditeľka vydala rozkaz, že žiaden člen ani sympatizant ĽS Naše Slovensko nemôže pôsobiť na výchovu detí! Nesníva sa Vám, toto sa naozaj stalo!

V ĽS Naše Slovensko to však rozhodne nenecháme len tak, pretože diskriminácia a znevýhodňovanie niekoho len na základe jeho politického presvedčenia je na Slovensku jasný trestný čin.

Milan Mazurek
poslanec NR SR
prešovský krajský predseda ĽS Naše Slovensko