Politická polícia zasiahla proti štatutárovi občianskeho združenia Naše Slovensko pomáha! Podávame trestné oznámenie!

Včera, 7. februára 2017, vykonala špeciálna policajná jednotka ministra Kaliňáka podozrivú domovú prehliadku u člena ĽS Naše Slovensko Martina Žáčika. Martin Žáčik je štatutárom občianskeho združenia Naše Slovensko pomáha, prostredníctvom ktorého sme pomohli desiatkam rodín s postihnutými deťmi a viacerým mnohodetným slušným rodinám. Záslužná činnosť p. Žáčika je zrejme tŕňov v oku politickej mafie, ktorá sa nás snaží za každú cenu zastaviť. Táto policajná jednotka namiesto toho, aby naháňala podvodníkov s DPH a zlodejov z privatizácie prišla vykonať domovú prehliadku k pánovi Žáčikovi v súvislosti s jeho údajnými výrokmi na sociálnej sieti zo 6. novembra 2015. Celá domová prehliadka bola však vykonaná veľmi zvláštnym a navyše zrejme aj protiprávnym spôsobom.

Polícia vykonala domovú prehliadku v rozpore s platným znením trestného poriadku už len tým, že na domovú prehliadku k p. Žáčikovi prišli o 6:05, pričom podľa trestného poriadku majú takéto zákroky prebiehať najskôr od 7:00. Počas prehliadky p. Žáčik skolaboval a musela mu byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. Po naložení p. Žáčika do sanitky mu však jeden zo zasahujúcich policajtov proti jeho vôli vybral z bundy kľúče od jeho bytu. Policajti manipulovali s týmito kľúčmi zhurba 2 hodiny bez toho, aby boli pod dohľadom niekoho z rodiny. Počas tejto doby bol byt prázdny a zasahujúci policajti mohli násilím odobraté kľúče hocikedy použiť na jeho svojvoľné otvorenie alebo na podhodenie dôkazov. Toto podozrenie znásobuje aj fakt, že po príchode svokry a manželky p. Žáčika, kedy mala domová prehliadka v byte oficiálne pokračovať, otvoril policajt dvere na byte p. Žáčika hneď na prvý krát so správnym kľúčom, pričom vo zväzku bolo až 8 kľúčov. To nasvedčuje podozreniu, že tieto kľúče si museli policajti už predtým vyskúšať.

Celý spôsob vykonania zákroku svedčí o tom, že bol politicky motivovaný a ako zámienka na takéto zastrašovanie bol použitý viac ako 15 mesiacov starý status na sociálnej sieti, ktorý navyše ani nemusel napísať p. Žáčik. Mená policajtov a sudkyne, ktorí sa podieľajú na tomto politickom procese vymenoval Marian Kotleba na tlačovej konferencii.

Keďže celý tento policajný zásah nesie znaky politickej objednávky a je plný procesných pochybení, tak sme dnes, 8. februára 2017, o 14:50 podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže a trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa na Generálnej prokuratúre v Bratislave.

V žiadnom prípade sa nenecháme zastrašovať vykonštruovanými policajnými zásahmi a každý takýto proces budeme aj v budúcnosti veľmi podrobne monitorovať.