Milan Mazurek na politickom súde – sudca vytiahol dopredu napísaný rozsudok! Ihneď sme sa odvolali

V pondelok 16. apríla 2018 sa konal politický súdny proces s poslancom NR SR Milanom Mazurekom. Ten stojí pred súdom za výroky, ktoré odzneli v rádiu Frontinus na adresu neprispôsobivých asociálnych Cigánov. O detailoch tohto súdneho proces sme písali v predchádzajúcom článku.

Posledný deň súdneho pojednávania s poslancom Milanom Mazurekom mal všetky znaky politického procesu. Politický prokurátor Tomáš Honz ako žalobca bol úplne pasívny a do pojdenávania sa zapájal len sporadicky. Jeho pasivita bola na súdne procesy naozaj nezvyčajná a podozrivá. Až neskôr sme pochopili, že sa nezapájal, pretože nemusel. Rozsudok o vine Milana Mazureka bol totiž už dopredu napísaný.

Takmer počas celého dňa pojednávania sa dokazovalo, že Milan Mazurek svojimi výrokmi v rádiu Frontinus neporušil žiadny zákon. Jeho výroky na adresu asociálnych Cigánov sa totiž preukázateľne týkali výlučne neprispôsobivej časti tohto etnika. Dokonca aj obvinenia politického prokurátora Tomáša Honza z toho, že Milan Mazurek je rasista sa na súde ukázali ako absurdné. Na súd totiž prišiel svedčiť aj jeden z kamarátov Milana Mazureka, ktorý patrí k slušným a vzdelaným Cigánom a ktorý sa s Milanom Mazurekom kamaráti už od detstva.

Absurdnosť politického procesu sa však najviac ukázala v jeho závere. Po obedňajšej prestávke nasledovalo čítanie záverečných rečí, ktoré trvalo viac ako 3 hodiny. Záverečné reči sú zvyčajne jednou z najdôležitejších častí procesu, pretože sa v nich  sumarizuje celá obhajoba a vyvracajú sa v nich argumenty a dôkazy obžaloby. Sudca zo Špecializovaného trestného súdu Igor Králik po celý ten čas len sedel, počúval a zíval. Keď dočítal záverečnú reč Milan Mazurek, tak sudca doslova o pár sekúnd na to vyzval prítomných, aby vstali a prečítal na počítači vytlačený rozsudok. Keďže od obeda na tlačiarni nič netlačil a nikto mu žiadny papier ani nepriniesol tak je evidentné, že tento rozsudok musel mať na stole položený od obednej prestávky, po celý ten čas, keď sa čítali najdôležitejšie záverečné reči. To znamená, že obhajcovia Milana Mazureka celé poobedie vyvracali argumenty obžaloby politického prokurátora Tomáša Honza úplne zbytočne. Sudcu, ani politického prokurátora to vôbec nezaujímalo. „Špeciálny“ sudca Igor Králik si nedal ani len toľko námahy, aby po 3 hodinových záverečných rečiach vyhlásil aspoň symbolickú prestávku a aspoň naoko sa tváril, že si rozsudok ide premyslieť.

Milan Mazurek bol nakoniec odsúdený na 5000 eur pokuty a v prípade, že ju nezaplatí, tak na 6 mesiacov väzenia. Proti tomuto rozsudku sa okamžite odvolal a tak tento rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Pojednávanie bude pokračovať na Najvyššom súde SR. Zaujímavé je, že sa odvolal aj politický prokurátor Tomáš Honz, ktorému sa zdá byť trest pre Milana Mazureka nízky a požaduje podmienečné odsúdenie a povinné absolvovanie školenia o tzv. rómskom holokauste.

Nemožno však povedať, že by nás tento rozsudok prekvapil. Špeciálny sudca Igor Králik sa totiž v médiách nedávno preslávil okrem iného aj rozhovorom s novinárom Tomom Nicholsonom pre denník SME. V rozhovore okrem iného uvádza, že sa nestotožňuje s tým, že sa ĽS Naše Slovensko dostala do parlamentu a teší sa, ako raz príde lov aj na (podľa jeho názoru) politických zločincov. Tento svoj politický lov už evidentne začal a prvou obeťou je poslanec NR SR Milan Mazurek.

Milan Mazurek však v tomto politickom zápase nie je sám. Stojí za ním nielen celá ĽS Naše Slovensko, ale aj ľudia z ulice. Na protest pred budovu súdu ho prišli podporiť stovky prívržencov slobody slova, ktorí tam vydržali celý deň. Títo ľudia sa nevzdávajú a sú presvedčení, že raz na Slovensku opäť zavládne spravodlivosť.

Raz totiž príde deň, keď budú všetci, čo sa podieľajú na týchto novodobých spolitizovaných procesoch postavení pred spravodlivý súd a budú poslaní do temnej minulosti spolu s boľševickými politickými prokurátormi a sudcami z 50. rokov.