Ideme do protiútoku! Podávame trestné oznámenia na vyšetrovateľov podieľajúcich sa na nezákonných politických procesoch

V pondelok 10. septembra bolo Marianovi Kotlebovi doručené uznesenie sudcu zo Špeciálneho trestného súdu, ktorým odmietol obžalobu politického prokurátora a vyšetrovateľa politickej polície NAKA. Tí viedli trestné stíhanie voči Marianovi Kotlebovi za to, že odovzdal šeky s finančnou pomocou chudobným rodinám. Sudca špeciálneho súdu však túto žalobu odmietol, pretože zistil, že pri trestom stíhaní Mariana Kotlebu boli v prípravnom konaní brutálnym spôsobom pošliapané jeho občianske a ústavné práva na vlastnú obhajobu. 

Sudca označil postup vyšetrovateľa a prokurátora za nezákonný. Vo svojom uznesení dokonca skonštatoval, že sa jedná o evidentne politický proces a preto nebude akceptovať subjektívne názory vyšetrovateľov, ale len objektívne informácie. Viac informácií sa dočítate tu.

Vzhľadom k tomu, že ide v poradí už o druhé takéto nezákonné trestné stíhanie poslanca ĽS Naše Slovensko za údajný „extrémizmus“ (prvé nezákonné trestné stíhanie bolo vedené proti poslancovi Stanislavovi Mizíkovi), a že za obidvomi týmito nezákonnými trestnými stíhaniami stoja tie isté osoby, tak sme sa rozhodli začať proti týmto totalitným vyšetrovateľom aktívne bojovať. Priamo na Generálnu prokuratúru sme podali trestné oznámenia na osoby podieľajúce sa na týchto nezákonných politických procesoch za to, že zneužívajú právomoci verejného činiteľa a namiesto toho, aby dohliadali na dodržiavanie zákona, tak zákon pri svojom vyšetrovaní nerešpektujú.

Okrem toho sme do NR SR predložili novelu zákona na zmenu spôsobu voľby Generálneho prokurátora SR tak, aby ho už viac nevolili politici v NR SR, ale odborníci z radov širokej právnickej verejnosti. Generálny prokurátor by tak nebol len figúrkou závislou na politikoch, ktorí ho zvolili, ale mohol by sa naplno venovať prenasledovaniu a stíhaniu zločincov aj na tých najvyšších miestach v štáte.

Mgr. Rastislav Schlosár
poslanec NR SR
člen Ústavnoprávneho výboru NR SR