Denník N sa ospravedlnil za klamstvo o Marianovi Kotlebovi

Pamätáte sa na „kauzu“ , ktorá pred časom preletela takmer všetkými mainstreamovými médiami? Mnohí novinári vtedy tvrdili, že Marian Kotleba si za stranícke peniaze kúpil rodinný dom, ktorý sa tvári ako sídlo strany. Mohli sme tisíckrát opakovať, že to tak nie je, médiá aj tak naďalej masívne šírili svoje klamstvá. Publikované články nezmenili ani po vypočutí našich argumentov, ani po predložení jednoznačných dôkazov. Priznať pravdu ich postupne nútia až žalobné výzvy od našich právnikov.

Medzi médiá, ktoré šíria o nás klamstvá patrí aj Denník N, ktorý bol pod hrozbou prehratého súdneho procesu nútený priznať pravdu a verejne sa ospravedlniť Marianovi Kotlebovi za šírené klamstvo o tom, ako vraj údajne obýva dom, ktorý je sídlom strany.

Najsmutnejšie je, že novinári, ktorí tieto výmysly o Marianovi Kotlebovi šírili od začiatku vedeli, že zavádzajú a klamú. Že ĽS Naše Slovensko nekúpila rodinný dom preto, aby v ňom býval Marian Kotleba s rodinou, ale preto, že sme potrebovali cenovo dostupné a priestranné stranícke sídlo. Nie drahú kancelársku budovu v meste, kde sa nedá poriadne zaparkovať, ani žiadne priestory v podnájme, kde by sme museli tŕpnuť, či nás majiteľ týždeň pred voľbami nevyhodí.

Médiá hlavného prúdu veľmi často a účelovo, doslova ako na povel šíria klamstvá a výmysly o činnosti a predstaviteľoch ĽS Naše Slovensko. Zneužívajú svoju vysokú čítanosť a fakt, že nedostávame dostatočný mediálny priestor, aby sme sa mohli proti týmto klamstvám efektívne brániť. Vedia, že súdnou cestou si zverejnenie skutočnej pravdy nevynútime skôr, ako za niekoľko mesiacov. A že následné ospravedlnenie si prečíta len zlomok z tých ľudí, ktorí si prečítali pôvodný článok o bombastickom, ale vymyslenom škandále.

Denník N však nie je jediný, kto o nás šíri klamstvá. Za posledné obdobie sme podali už desiatky žalôb a trestných oznámení kvôli šíreniu klamstiev a účelovému špineniu nášho mena. Na portáli Aktuality.sk napríklad o mne napísali, že som „nacista Uhrík“. Vyslovené klamstvo, ktorého cieľom nebolo nič iné, len pošpiniť moje meno. Keď sme následne v tejto veci podali žalobu na súd, tak šéfredaktor portálu Aktuality.sk napísal pre zmenu článok o tom, ako vraj útočíme na médiá a ako sa ich snažíme zastrašiť súdmi a trestnými oznámeniami. Čiže ak si nenecháme kydať špinu na hlavu a začneme sa proti šíreným klamstvám legálne na súde brániť, tak „zastrašujeme slobodné médiá“. Absurdné!

Mnohých novinárov skutočne nemožno označiť inak, ako platené presstitútky. Takí novinári za výplatu od svojich pánov napíšu čokoľvek. Na zákazku dokážu aj o Vás napísať zavádzajúce klamstvo a rozšíriť ho do celého sveta takým spôsobom, že im prakticky nič nehrozí. Na druhej strane sú na Slovensku ľudia, ktorí povedia celému svetu pravdu a hrozí im za to 10 rokov väzenia. Tak, ako hrozí v súčasnosti nášmu poslancovi Milanovi Mazurekovi za jeho pravdivé výroky o asociálnych Cigánoch na Slovensku. Takýto stav spravodlivosti na Slovensku nemôžeme akceptovať, a preto budeme aj naďalej tvrdo bojovať za obnovu skutočne právneho a spravodlivého štátu.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko