Poslanci ĽS Naše Slovensko poskytli školskú výbavu 6 deťom

Na Slovensku sú základné školy oficiálne bezplatné. Realita je však iná. Poctivo pracujúci rodičia musia svojim deťom každý rok nakúpiť drahú školskú výbavu. Deti asociálnych parazitov dostanú od štátu všetko zadarmo. A to len preto, že ich rodičia sa o ne vôbec nestarajú a svoje deti často ani neposielajú do školy. Načo by sa aj starali, keď sa o nich postará štát? A ak náhodou niečo nedostanú, tak im stačí začať nariekať, vykrikovať reči o rasizme a hneď je o nich postarané ako v bavlnke.

V ĽS Naše Slovensko si plne uvedomujeme nespravodlivosť sociálneho systému, ktorý tu zaviedli všetky predchádzajúce vlády. Bohužiaľ, zatiaľ v parlamente nemáme dostatok poslancov na to, aby sme dokázali zmeniť celý systém.

Napriek tomu sa však snažíme pomôcť, ako sa dá. Preto sme sa rozhodli, že šiestim deťom (najmä zo sociálne slabších rodín) v Nitrianskom kraji darujeme základnú výbavu do školy. Výbava pozostávala zo školskej tašky, peračníku, písacích potrieb, zošitov, výkresov a ďalších užitočných vecí. Školskú výbavu odovzdávali deťom poslanci NR SR Milan UhríkJán Kecskés a príslušní okresní predsedovia ĽS Naše Slovensko. Deti mali z novej školskej výbavy úprimnú radosť. A to bolo najväčším ocenením aj pre nás.

Vanesa a Sara z Nitry

Vanesa a Sára sú dvojičky z Nitry. Majú radi tanec a sú veľmi aktívne. Novým školským taškám sa veľmi tešili. Najviac preto, že konečne budú od seba odlišné.

Denisa zo Sale

Deniska zo Šale žije sama s mamou v sociálnom byte. Väčšina ich susedov sú Cigáni. Novej školskej taške sa veľmi potešila.

Nikoleta z NZ

Nikoleta z Nových Zámkov žije s babkou a s otcom v rodinnom dome. Babka je na starobnom dôchodku a otec na invalidnom dôchodku. Mama o dcérku nejaví záujem. Nikoleta by chcela na strednej škole študovať elektrotechniku. Baví ju práca s PC a programovanie. Na jej 14. narodeniny sme jej okrem školských potrieb darovali aj tortu a kvety.

Vanesa z Levic

Vanesa z Levíc žije spolu s mamou v družstevnom byte. Do prvej triedy sa veľmi teší. Ešte nevie, čo ju čaká 🙂

Viktoria z Topolcian

Viktória z Topoľčian žije spolu so sestrou Majkou u starých rodičov. Matka sa o ne nezaujíma, otec je zatvorený kvôli drogám. Starí rodičia sa však nevzdávajú a sú odhodlaní dievčatá vychovať.

Bc. Ján Kecskés
predseda krajského klubu ĽS Naše Slovensko v Nitre