Pomáhame nádejným športovcom aj chorým deťom

fitnessMnoho mladých talentovaných športovcov sa dnes nedokáže presadiť len preto, že nemajú bohatých rodičov alebo sponzorov. Do vrcholového športu sa tak často dostávajú aj tí menej snaživí iba vďaka tomu, že si to môžu finančne dovoliť. Keďže športu na Slovensku sa od vlády nedostáva dostatočnej podpory, tak ĽS Naše Slovensko pravidelne podporuje rôzne športové podujatia, ktoré by sa inak pre nedostatok finančných prostriedkov nemohli vôbec uskutočniť.

Podporili sme súťaž naturálnych kulturistov a fitnessiek

V rámci našej pomoci sme podporili napríklad aj súťaž naturálnych kulturistov, ktorá sa konala 3. júna 2017 v Bánovciach nad Bebravou. Naturálna kulturistika sa, žiaľ, neteší vysokému záujmu médií a sponzorov, keďže bez dopingu sa vrcholové výsledky dosahujú oveľa ťažšie. Preto bolo pre nás priam cťou, že sme mohli podporiť práve takéto podujatie. Tu bolo za každým športovcom vidno roky nesmiernej driny a pevnej vôle. Súťažiacich prišli osobne povzbudiť aj poslanci NR SR a krajskí funkcionári z ĽS Naše Slovensko. Predseda Marian Kotleba odovzdal za veľkej podpory publika dokonca aj niekoľko víťazných ocenení.

Emke z Nimnice sme darovali poukaz na rehabilitačný pobyt

Nepomáhame však len zdravým, ale aj chorým. V ten istý deň sme sa zastavili na návšteve aj u malej Emky z Nimnice. V čase, keď mala len 5 týždňov jej vlastní rodičia spôsobili zranenie, po ktorom dostala krvácanie do mozgu. Po tom, čo sa dostala z kritického stavu jej lekári diagnostikovali hydrocefalus, epilepsiu a poškodenie očného nervu. Keďže rodičia ani po trestnom stíhaní a súdnom procese neprejavili o malú Emku záujem, tak nakoniec zostala natrvalo v starostlivosti obetavých starých rodičov. Tí však nemajú dostatok peňazí na to, aby zaplatili Emke potrebnú rehabilitáciu. Preto sa s prosbou o pomoc pokúšali osloviť aj všetkých poslancov NR SR. Spomedzi všetkých sa im nakoniec ozvala len ĽS Naše Slovensko. Emke sme nakoniec darovali rehabilitačný poukaz v hodnote 2028 eur.

Socialna pomoc Nimnica

Pomohli sme chorej Vaneske, ktorú opustil zbabelý otec

Rozbehnutí v ceste sme v ten istý deň navštívili aj Vanesku z Bánoviec nad Bebravou. Tej lekári po pôrode objavili v hlavičke cystu a diagnostikovali jej hypotóniu celého tela. Malá Vaneska musela absolvovať dve operácie. Nakoniec jej diagnostikovali aj mozgovú obrnu a slepotu. Zbabelý otec chorú dcérku a jej mamu opustil. O Vanesku sa tak stará len jej milujúca mamina a stará mama, ktoré sa snažia prežiť ako sa dá. Rehabilitácie v neďalekom zariadení Vaneske veľmi pomáhajú, ale každý cyklus stojí 600 eur. ĽS Naše Slovensko sa rozhodla, že malej Vaneske a jej mamine v ich boji pomôže. V rámci našej podpory sme im darovali finančnú pomoc vo výške 600 eur. Všetkým držíme palce a prajeme úprimné uzdravenie.

Socialna pomoc Banovce nad Bebravou