Podporili sme Detský folklórny súbor Úľanček

ulancek-2

Folklórne súbory sa v súčasnosti často potýkajú s ťažkými existenčnými problémami. Folklór a slušné umenie dnes totiž nie je v móde. Prebíja ho úpadková pseudokultúra a prízemná zábava, ktorú nám sem čoraz agresívnejšie pretláčajú médiá zo zahraničia. Ich cieľom nie je povzbudzovať našu národnú hrdosť. Práve naopak, chcú z nás vytvoriť len otupenú masu konzumentov bez akejkoľvek hrdosti či identity.

S finančnými problémami sa potýkalo aj vedenie Detského folklórneho súboru Úľanček, ktorý vznikol minulý rok v Úľanoch nad Žitavou v Nitrianskom kraji. Snaživí vedúci súboru hľadali podporu u rôznych organizácií, obrátili sa dokonca aj na Nitriansky samosprávny kraj, vedený nominantmi SMERu. Každý im však len sľuboval, ale keď prišlo na reálnu pomoc, nikto nepomohol. SMERácke vedenie Nitrianskeho kraja, tak ako aj celá vláda má totiž zrejme iné priority. Veď prečo by inak vláda namiesto podpory tradičnej národnej kultúry pre naše deti vyčlenila radšej desiatky miliónov eur na projekty pre asociálnych Cigánov alebo milióny eur na nákup športových potrieb pre imigrantov?!

Ľudovej strane Naše Slovensko však záleží na tom, aby detské folklórne súbory rozkvitali. Nielen preto, aby sme sa mohli my pozerať na naše šikovné deti, ale aj preto, aby sa tradície zachovali a aby sa aj naše deti mohli v budúcnosti tešiť zo svojich detí. Preto sme sa v rámci ĽS Naše Slovensko vyzbierali a súboru Úľanček sme darovali kroje pre deti i dospelých v hodnote takmer 1500 eur. Kroje pred Veľkou nocou osobne odovzdali poslanci NR SR Milan Uhrík a Ján Kecskés.

P.S.: Pomôžte šíriť informácie o našej činnosti kliknutím na tlačidlá „Zdieľať“, ktoré sú zobrazené nižšie. Facebook v rámci cenzúry zrušil všetky oficiálne stránky ĽS Naše Slovensko, stránky liberálnych fašistov však ponechal. Zdieľaním na svojich stránkach nám pomôžete túto cenzúru poraziť.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
podpredseda ĽS Naše Slovensko