Deťom v Úľanoch nad Žitavou sme darovali detské ihrisko

Deti v Úľanoch nad Žitavou v Nitrianskom kraji už roky túžili po detskom ihrisku. Obec však na stavbu takéhoto ihriska nemala vlastné peniaze. Preto nás obyvatelia obce oslovili s prosbou o pomoc. Po obhliadke vyprahnutej trávnatej plochy, ktorá sa dovtedy tvárila ako detské ihrisko, sme sa okamžite rozhodli, že týmto dobrým ľuďom pomôžeme. Deťom do Úľan nad Žitavou sme nakoniec venovali detské preliezky v hodnote takmer 2-tisíc eur. Slávnostné odovzdanie ihriska sme naplánovali na prvé výročie založenia miestneho detského folklórneho súboru Úľanček. Okrem slávnostného odovzdania ihriska, ktorého sa so svojimi rodinami a deťmi zúčastnili aj poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík, Rastislav Schlosár a Ján Kecskés sme ako darček ku Dňu detí pripravili pre všetky deti aj bohatý zábavný program.

Veľké „ďakujeme“ však patrí najmä miestnym členom ĽS Naše Slovensko a takisto aj dobrovoľným aktivistom, ktorí sa na príprave detského ihriska podieľali. Je poľutovaniahodné, že verejné ihriská pre deti musia kupovať a zo srdca stavať dobrovoľníci na úkor svojich vlastných peňazí a svojho voľného času. Ale tí, ktorí sedia vo vláde a vo vedení samosprávneho kraja a ktorí disponujú obrovskými finančnými zdrojmi, nepomohli nijako. Namiesto toho nás za všetko len kritizujú, odsudzujú a v konečnom dôsledku sa nás snažia dokonca zakázať a umlčať. Vadí im, že nie sme ako oni, že nemyslíme len na to, ako si nabaliť vlastné vrecká, ale že sa snažíme v rámci našich možností pomáhať aj druhým. Aj my by sme mohli byť ako ostatní politici a nemuseli by sme vôbec dobrovoľne pomáhať. Na rozdiel od nich nám však oveľa väčšiu radosť ako prijímanie robí práve darovanie. Sami chceme byť tou dobrou zmenou, ktorú chceme vo svete vidieť. Pohľad na šťastné deti a spokojné rodiny je pre nás oveľa hodnotnejší, ako pachtenie za eurami na bankovom účte.

Po slávnostnom odovzdaní detského ihriska sa rodičia s deťmi presunuli na futbalové ihrisko, kde ich čakal bohatý zábavný program. Deti si mohli pozrieť ukážky výcviku psov z miestneho kynologického klubu, zaskákať si v nafukovacom hrade, zahrať sa hry na tanečnom parkete alebo si skúsiť streľbu zo vzduchovky. Všade rozvoniavalo dobré jedlo, v okolí poletovali balóny a maškrtné deti si pochutnávali na cukrovej vate. Svoje zručnosti prišli deťom ukázať nakoniec aj hasiči s technikou, ktorá zaujala aj dospelých. Dúfame, že aj touto našou pomocou sme pomohli urobiť zo Slovenska zase o kúsok krajšie miesto na Zemi.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR za ĽS Naše Slovensko
z Nitrianskeho kraja