Náš boj proti cigánskym extrémistom prináša výsledky!

Ešte 17.7.2011 piati Cigáni z Novej Lesnej (okr. Poprad) v nočných hodinách napadli a do bezvedomia dobili vtedy iba 16-ročnú servírku len preto, že si dovolila im oznámiť, že v podniku je záverečná. Cigáni dievča kopali na zemi a snažili sa ju prejsť autom. Spôsobili jej prasknutie lebky spojené s vnútrolebečným krvácaním a trvalé následky neurologického charakteru.

Napriek tomu poverený príslušník PZ odmietol výpovede piatich svedkov, ktorí priamo označili páchateľov brutálneho útoku. Nakoľko je v celom tatranskom regióne známe napojenie policajtov, patriacich pod OR PZ v Poprade, na rodiny bohatých Cigánov z Novej Lesnej, vo veci sme dňa 9. augusta 2011 podali nové trestné oznámenie a to priamo na krajskú prokuratúru v Prešove.

Napriek od počiatku až príliš zhovievavému prístupu okresného súdu v Poprade ku cigánskym páchateľom sa nám neúnavnou účasťou na pojednávaniach podarilo docieliť ich odsúdenie.

Rozsudok popradského súdu je však výsmechom práva a ochrany ľudského života a zdravia. Za skupinový útok na chránenú osobu, pri ktorom súd uznal rasový motív, Cigáni dostali len podmienky. Viac sa o tomto prípade dočítate v najbližšom vydaní mesačníka Naše Slovensko.

Pozrite si: Ako prebiehal útok skupiny Cigánov z Novej Lesnej na 16-ročnú Frederiku