Hliadky ĽS Naše Slovensko sa osvedčili

Od pondelka 11. apríla 2016 dohliadajú na poriadok a bezpečnosť vo vlakoch hliadky ĽS Naše Slovensko pod vedením poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Petra Krupu. Po týždni ich aktívnej činnosti môžeme urobiť prvý sumár ich výsledkov.

Na začiatku to bol brutálny útok cigánskeho asociála na 21-ročné dievča vo vlaku pri Leviciach, ktorý by sa nikdy nestal, keby rizikové spoje dôsledne chránila polícia. Zbitému a olúpenému dievčaťu však vtedy nikto nepomohol.


Pri zahájení našich hliadok sme nestretli vo vlaku na linke Zvolen-Levice ani jedného muža zákona. Na začiatku nevedel minister vnútra vyčleniť na ochranu slušných ľudí v uvedenom spoji ani jedného policajta. No neprešiel ani týždeň našej práce a už dokázal do jednej vlakovej súpravy rýchlika 840 Urpín nasadiť až 3 hliadky so 6 policajtmi! Prvá nastúpila už vo Zvolene a ďalšie dve pristúpili v Žiari nad Hronom a v Kozárovciach. Pýtame sa, ako je to možné? Ako je možné, že sa ministerstvo vnútra rozhýbalo až teraz a konečne urobilo to, čo malo urobiť už dávno?