Dni vidieka v Národnej rade Slovenskej republiky

V priestoroch NR SR sa uskutočnil 16. ročník Dňa vidieka s názvom „Spolupracovať sa oplatí“. Podujatie zorganizovalo občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku v spolupráci s Výborom Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Cieľom stretnutia boli rozhovory so zákonodarcami o potrebách a problémoch slovenského vidieka a o možnostiach ich riešenia.

vystava-regionalne-produkty-v-nr-sr

Na podujatí boli predstavené ocenené obce v súťaži Dedina roka 2015. Cieľom spomínanej súťaže bolo priblížiť krásu, úspechy, výnimočnosť slovenských dedín a tvorivej práce predstaviteľov a obyvateľov vidieka. Súťažiaci kládli dôraz najmä na originalitu, národnú hrdosť, tradíciu a  rozmanitosť kultúry vidieckych regiónov. Mimoriadnu cenu získala napr. obec Píla za výnimočnú aktivizáciu ľudského potenciálu pri všestrannom rozvoji obce po povodni. Na odstraňovaní škôd po povodni v obci Píla sa významne podieľali aj dobrovoľníci z Ľudovej strany Naše Slovensko.

6

Na podujatí mal vlastný stánok aj Banskobystrický samosprávny kraj. V stánku sme propagovali najmä regionálne produkty našich tradičných výrobcov. Stánok sa tešil veľkému záujmu aj vďaka osobnej prítomnosti predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Mariana Kotlebu a poslancov NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko.

7

Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja a Ľudovej strany Naše Slovensko sa veľmi intenzívne snaží podporovať tradičných regionálnych výrobcov na Slovensku. Práve tradičné produkty, ktoré sa osvedčili počas stáročí, sú totiž zárukou a najlepšou vizitkou kvality slovenskej práce.

5