Autá sa šmýkajú na snehu a Lunter namiesto posýpania ciest chystá veľkú panskú hostinu. Kotleba podal trestné oznámenie!

Vonku takmer stále sneží a v skladoch Banskobystrickej regionálnej správy ciest chýba dostatok posypovej soli. Kým šoféri sa na cestách so svojimi autami šmýkajú a neustále pribúdajú nové havárie, tak župan Lunter sa namiesto starostlivosti o cesty venuje príprave slávnostného Zastupiteľstva BBSK, ktoré má v programe len 2 body – slávnostnú hostinu pre poslancov a zmenu rozpočtu kraja.

Situácia na cestách v Banskobystrickom samosprávnom kraji bola už natoľko vážna, že Donovaly museli byť uzatvorené dokonca aj pre osobné autá! To sa počas 4 ročného pôsobenia predsedu Mariana Kotlebu nikdy nestalo. Rovnako sa nestalo, že by si nejaký občan žiadal od kraja náhradu škody na aute kvôli zle posypanej ceste. Naopak, v prípade Luntera evidujeme už niekoľko sťažností na havárie spôsobené v dôsledku neudržiavaných ciest.

Vzhľadom k týmto všetkým skutočnostiam podal Marian Kotleba trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia. Rovnako vyzývame všetkých vodičov, ktorí mali na svojom vozidle škodovú udalosť v dôsledku zle udržiavanej krajskej cesty, aby požadovali náhradu škody súdnou cestou od Banskobystrického samosprávneho kraja.