Totalita pod rúškom demokracie

Žijeme v zvláštnej dobe. Na jednej strane sa hovorí o ľudských právach a tolerancii, na druhej strane štát prenasleduje slušných ľudí za ich presvedčenie, názory a postoje, ktoré nevyhovujú všeobecne vnucovaným normám.

Ústava Slovenskej republiky zaručuje každému bez rozdielu právo na jeho presvedčenie, politické názory, vierovyznanie, zaručuje slobodu myslenia, svedomia, náboženského vyznania, zaručuje slobodu prejavu a právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať informácie… A predsa stále častejšie sú slušní ľudia prenasledovaní za svoje názory, presvedčenie, sú zastrašovaní, šikanovaní, vyhadzovaní zo zamestnania a ohrozovaní na existencii.

Jedným z konkrétnych prípadov, ale vôbec nie ojedinelým, je prípad schopného a statočného mladého historika Martina Lacka, donedávna pracujúceho v Ústave pamäti národa. Martin Lacko mal odvahu hovoriť a písať pravdu o slovenských dejinách, na rozdiel od tzv. historikov, ktorí odpisovali dejiny tak, ako im diktovala Praha a predbiehali sa v dehonestácii a očierňovaní Slovenska a Slovákov a na tom sa priživovali a stavali svoju pochybnú kariéru. Dokonca sa „opovážil“ sympatizovať a pozitívne sa vyjadriť o ĽS Naše Slovensko.


ĽS Naše Slovensko navrhla v NR SR vyhlásiť drevo za strategickú surovinu chránenú ústavou

V slovenských lesoch sa dnes drevo neťaží, ale drancuje. My však považujeme slovenské drevo za strategickú surovinu národného významu, ktorá si zasluhuje ústavnú ochranu.

Podľa štatistík zo Zväzu spracovateľov dreva sa zo Slovenska vyváža až 50 % vyťaženého dreva. Do týchto štatistík však nie je zarátané nelegálne vyťažené a vyvezené drevo, ktoré pochádza väčšinou od súkromných vlastníkov lesov a z urbáru. Takto vyťažené drevo sa vyváža väčšinou v noci, na preťažených kamiónových súpravách, ktoré ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky a poškodzujú cestné komunikácie.

Cieľom nášho návrhu ústavného zákona bolo pripraviť legislatívnu pôdu a ústavnú oporu pre dôkladnejšiu ochranu slovenských lesov, obmedzenie živelnej ťažby a zastavenie nekontrolovaného vývozu dreva zo Slovenskej republiky.

Žiaľ, pre poslancov ostatných parlamentných strán zrejme ochrana slovenského životného prostredia nie je priorita, pretože až na zopár poslancov z klubu SME RODINA a zopár nezávislých poslancov tento náš návrh nikto nepodporil.


Plyn a elektrina sú umelo predražené! Slováci zaplatili oligarchom a zahraničným „investorom“ viac ako miliardu navyše.

elektricky-stlp-wide
Od marca tohto roku prebiehala fyzická kontrola objektov distribučných firiem, ktoré na Slovensku dodávajú elektrinu a plyn. Výsledky tejto inventúry sú šokujúce. Zistilo sa, že distribučné firmy si celé roky pridávali do predražených cien energií aj položky za nevyužívané siete, trafostanice či prázdne plynovody. Naposledy sa takáto rozsiahla kontrola distribučných spoločností uskutočnila v roku 2005. Odvtedy sa vedenie Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (samozrejme vedené nominantom SMERu) len naivne spoliehalo na podklady, ktoré mu dodávali samotné distribučné firmy. Koľko si tieto firmy naúčtovali, toľko sme im my, poslušní Slováci, zaplatili. Bez akejkoľvek dôkladnejšej kontroly. Za posledných 10 rokov si tak zahraniční "investori" a domáci oligarchovia vylepšili vďaka predraženým energiám svoje kontá o takmer 1,5 miliardy eur. Za tento účet zaplatili najmä bežní Slováci. Niet sa potom čo čudovať, že na Slovensku je bieda, ak naše hospodárstvo riadia oligarchovia a skorumpovaní vládni úradníci.

ĽS Naše Slovensko navrhla zníženie počtu poslancov v parlamente. Toto hlasovanie ukázalo skutočný charakter poslancov.

Poslanci ĽS Naše Slovensko navrhli na septembrovej schôdzi NR SR zníženie počtu poslancov zo 150 na 100. Dôvod je jednoduchý. Týmto krokom by sa za volebné obdobie ušetrilo takmer 15 miliónov eur. Okrem toho by slovenský parlament pracoval oveľa efektívnejšie, čo by ocenili všetci občania. Ubudlo by zbytočných hádok, urážok a nekonečných, k ničomu nevedúcich diskusií medzi znepriatelenými poslancami. Zostávajúci poslanci by si viac vážili svoj mandát a viac sa venovali konštruktívnej práci. Zdôvodnenie, prečo by zníženie počtu poslancov Slovensku pomohlo predstavili v parlamentnej rozprave predkladatelia Rastislav Schlosár a Marian Kotleba. Detailnejšie odborné zdôvodnenie nášho návrhu nájdete v tejto dôvodovej správe.


Vyhlásenie k 168. výročiu vzniku Slovenskej národnej rady

168-vyrocie-zalozenia-snr
Pred 168 rokmi, 16. septembra 1848, sa vo Viedni na zhromaždení stoviek Slovanov pod vedením Ľudovíta Štúra, Jozefa Miloslava Hurbana a Michala Miloslava Hodžu formálne utvoril najvyšší národný revolučný a vojenský orgán slovenského národného hnutia - Slovenská národná rada. Dôstojne reprezentovala slovenský národ v boji za samourčenie, svojbytnosť, za kodifikáciu štátneho jazyka, za duchovnú aj materiálnu obrodu, ako aj v jeho úsilí o štátoprávne usporiadanie. Hneď 19. septembra 1848 vyhlásila Slovenská národná rada štátnu nezávislosť Slovenska od Uhorska.

Cieľom pôvodnej Slovenskej národnej rady bolo bojovať za práva Slovákov a budovať našu štátnosť. Žiaľ, tieto vznešené ideály upadli časom do zabudnutia, pretože dnes našu štátnosť pod diktátom Bruselu strácame. V dnešnej Národnej rade Slovenskej republiky je už len zopár vlastencov, ktorým naozaj záleží na rozvoji Slovenska. Ako by sa asi cítili štúrovci pri pohľade na dnešnú Národnú radu Slovenskej republiky? Čo by povedali na to, že nad slovenským parlamentom vlajú vlajky EÚ?! Čo by povedali na to, že medzi poslancami sedí množstvo zlodejov a vlastizradcov, ktorí za pár grošov zo Západu neváhajú rozpredať celú svoju vlasť? Čo by povedali štúrovci na poslancov, ktorí skladali prísahu so znakom Izraela pripnutom na saku? Čo by povedali na poslankyňu, ktorá sa stala moslimskou nevestou a takto ide hájiť záujmy Slovenska? A čo by povedali na predsedu NR SR, ktorý napriek tomu, že šéfuje Slovenskej národnej strane, tak ani nevie poriadne po slovensky a jeho najbližší koaličný partner je z maďarskej strany?

Žiaľ, Národná rada Slovenskej republiky (s výnimkou zopár poslancov) v súčasnosti nepracuje v prospech Slovákov, ale predstavuje len pódium pre oportunistov túžiacich po moci a predvádzaní sa. Zradcovia slovenského národa sa veľmi rýchlo vzdali všetkého, čo naši praotcovia a mamy vybudovali a za čo Ľudovít Štúr a jeho kolegovia urputne bojovali. Aj preto sa poslanci ĽS Naše Slovensko snažia prinášať do NR SR novú parlamentnú kultúru a zásadne sa nezúčastňujú na cirkusantských aktivitách, ktoré nesúvisia s konštruktívnou prácou.

Slovenské poľnohospodárstvo je v troskách - na dovoze potravín preplácame miliardy. Vláda SMERu zničila, čo sa dalo.

graf-zahranicny-obchod-s-potravinami-2 Ešte nikdy v histórii Slováci nepreplácali za dovoz potravín toľko peňazí, ako počas vlády Roberta Fica. Rozdiel medzi vývozom a dovozom potravín na Slovensko už presiahol závratných 1,1 miliardy eur a situácia sa naďalej zhoršuje. Poľnohospodárstvo a potravinárstvo na Slovensku je zničené. Slovenské lúky sú zarastené, družstvá opustené a zahraničné supermarkety nám sem dovážajú často nekvalitné a nezdravé potraviny. Doterajšie slovenské vlády však neurobili s tým nič. Vládni politici vidia problém v tom, ako slovenskému poľnohospodárstvu pomôcť, ale nevidia problém v tom, keď majú zo štátnej podpory živiť státisíce nezamestnaných na vidieku. Vládny Úrad pre verejné obstarávanie dokonca kvôli údajnej diskriminácii zahraničných dovozov zastavil náš hospodársky program, ktorým sme chceli podporiť odber potravín od domácich výrobcov v Banskobystrickom samosprávnom kraji!

ĽS Naše Slovensko zabezpečila odvoz Lukáška na urgentné vyšetrenie do Prahy

prevoz

Lukáško je 1,5 ročný chlapček ktorý sa narodil s ojedinelou chorobou. Jedná sa o vrodenú vývojovú diagnózu, kedy sa nevyvinie konečník a preto je nutné po pôrode vykonať operáciu a spraviť tak umelý vývod na brušku dieťaťa na vyprázdňovanie. Lukáškovi nevyvinuté črievko vrástlo do močových ciest a spôsobuje komplikácie. Chlapček je veľký bojovník, ale po plastike konečníka, keď svitla nádej na odpojenie vývodu, dostal vysoké teploty a lekári nemohli vykonať tento zákrok. Aktuálne sa jeho stav skomplikoval, lebo mu začínajú zlyhávať obličky. Nakoľko na Slovensku nemáme špecialistov na toto ochorenie, Lukáško súrne potrebuje vyšetrenie v Pražskej nemocnici Motol, kde sa špecializujú na jeho diagnózu.


Dlh členských štátov EÚ sa vyšplhal na závratných 12 tisíc miliárd eur. Napriek tomu nám vládnu stále tí istí ľudia dokola.

Často počúvame argumenty, ako skvele sa európskym krajinám (vrátane Slovenska) vďaka liberálnemu trhovému hospodárstvu a európskej integrácii darí. A ako veľmi zle by bolo, keby sa Slovensko čo i len nepatrne oddiali od ekonomického systému západných krajín a začne presadzovať vlastné ekonomické záujmy. Pozrime sa však aj na odvrátenú stranu mince, ktorú priaznivci dnešného ekonomického modelu ukazujú len veľmi neradi.

Kým v roku 2004 bol celkový dlh členských krajín EÚ na úrovni 6 720 miliárd eur, v roku 2015 sa tento dlh vyšplhal už na závratných 12 714 miliárd eur. To znamená, že za posledných 11 rokov sa celkový dlh členských štátov EÚ takmer zdvojnásobil.

dlh-krajin-eu-thumb