Zomrel Emil Floriš – kňaz, ktorý sa nebál hovoriť pravdu (1955-2016). Česť jeho pamiatke!

farár Floriš17. marca 2016 zomrel v Čadci vo veku 60 rokov katolícky kňaz, dekan - farár ThDr. Emil Floriš, PhD. Pán farár Floriš sa narodil 22. júna 1955 v Púchove a posledné roky života pôsobil v Čadci. Bol jedným z mála kňazov, ktorý sa nebál hovoriť otvorene pravdu, a to aj o témach, ktorým sa iní vyhýbali. Patril k obhajcom prvej Slovenskej republiky (1939-1945) a prezidenta Dr. Jozefa Tisa. Za svoje výroky, v ktorých kritizoval niektorých Židov a Cigánov, bol políciou a médiami sústavne prenasledovaný a doslova uštvaný na smrť. Pán farár Floriš patril k sympatizantom ĽS Naše Slovensko a veril v úspech našej strany. Ten sa v podobe nášho vstupu do parlamentu dostavil len pár dní pred jeho smrťou. Na poslednej rozlúčke s ním – 23. marca 2016 v Čadci, sa zúčastnili aj viacerí členovia ĽS Naše Slovensko, ktorí vzdali úctu tomuto veľkému Slovákovi a Božiemu služobníkovi.


Vyhlásenie k policajnej perzekúcii poslanca ĽS Naše Slovensko Petra Krupu

logo-kotleba-LSNS-tmaveV piatok 25. marca 2016 polícia zadržala poslancovi NR SR a podpredsedovi ĽS Naše Slovensko Petrovi Krupovi jeho zbrojný preukaz a všetky legálne držané zbrane. Poslanec Peter Krupa sa nikdy nedopustil žiadneho trestného činu, a ani priestupku na úseku zbraní a streliva. Príslušníci PZ ako oficiálnu zámienku svojho konania uviedli medializované informácie o poslancovi Krupovi, ako držiteľovi zbrojného preukazu.

Z výrokov príslušníkov PZ, vykonávajúcich zaistenie preukazu a zbraní je zrejmé, že tento úkon proti Petrovi Krupovi bol vykonaný na politickú a mediálnu objednávku. Mediálne ťaženie sa proti Petrovi Krupovi spustilo po tom, ako presne v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona o zbraniach a strelive odovzdal svoju legálne držanú zbraň zn. Grand Power službukonajúcemu príslušníkovi Úradu pre ochranu ústavných činiteľov pri vstupe do budovy NR SR.


Poslanci ĽS Naše Slovensko zložili sľub a podali prvý návrh v prospech občanov Slovenska

V stredu 23. marca 2016 sa konala prvá ustanovujúca schôdza Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorej zložilo slávnostný sľub 14 poslancov ĽS Naše Slovensko. No nezostali sme len pri formalitách. Hneď v prvý deň v parlamente sme podali návrh na zníženie počtu podpredsedov NR SR zo štyroch na troch. Ušetrili by sme tým peniaze občanov Slovenska a zároveň im dali jasný signál, že so zastavením plytvania verejných financií to myslíme vážne. No už pri hlasovaní o tomto návrhu sa naplno potvrdilo, že pokiaľ ide o šetrenie peňazí daňových poplatníkov, tzv. štandardné politické strany sa rozhodne nemienia uskromňovať.


Výzva občianskej iniciatívy 2016: Bráňme demokratické princípy Slovenskej republiky

Slovensky znakVýsledky demokratických volieb do NR SR ukázali, ako si mnohí politici, médiá a najmä mimovládny sektor nectia princípy demokracie a štatút slobodných volieb. Neprekážajú im oligarchické strany, ba ani politici prepojení na záujmové skupiny, ale prekáža im Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá sa usiluje demokratickým spôsobom presadiť národno-kresťanskú politiku. Dokonca niektorí aktivisti organizujú masové podávanie návrhov generálnemu prokurátorovi SR s cieľom zrušiť ĽS Naše Slovensko, čo považujeme za nebezpečný útok proti ústavným základom štátu.


Pomáhame aj po voľbách!

Osud ľudí nás zaujíma stále – po voľbách rovnako, ako pred voľbami. Ako zvolení poslanci NR SR sa budeme usilovať o presadenie zásadných systémových zmien. No kým sa tak stane, budeme sa snažiť praktickými skutkami pomáhať tým, ktorí to naozaj potrebujú. Tento víkend sme pomohli dvom ťažko skúšaným rodinám z východného Slovenska. Obe sú odkázané len na seba, bez pomoci štátu či mimovládnych organizácií.


ĽS Naše Slovensko prispela na pamätnú tabuľu Jozefa Cígera Hronského v Kremnici

Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko si nesmierne váži významné slovenské osobnosti, ktorých dielo môže byť inšpiráciou aj pre súčasné pokolenie nášho národa. Takouto osobnosťou je nesporne aj pedagóg, spisovateľ, redaktor a správca Matice Slovenskej počas prvej Slovenskej republiky - Jozef Cíger Hronský (1896-1960). Z tohto dôvodu sme radi finančne prispeli na osadenie jeho pamätnej tabule na budove Základnej školy Pavla Križku v Kremnici. Tabuľa bola slávnostne odhalená vo štvrtok 17. marca 2016 za účasti tajomníka ĽS Naše Slovensko a novozvoleného poslanca NR SR Martina Beluského.

DSC_0506-001u


Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k vytvoreniu novej vlády Slovenskej republiky

Vznik novej vlády, tvorenej stranami SMER-SD, SNS, MOST-HÍD a SIEŤ, v priamom prenose dokázal to, čo ĽS Naše Slovensko hlása už roky. Tieto strany ukázali, že keď ide o kšefty a moc, neexistujú pre nich žiadne hodnoty ani zásady. Pred voľbami si tieto strany navzájom nevedeli prísť na meno a tvárili sa ako politickí oponenti. Dnes sa však pravda ukázala.


ĽS Naše Slovensko si pripomenula 14. marec - deň vzniku prvej Slovenskej republiky

Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko si pripomenula 14. marec - deň vzniku prvej Slovenskej republiky za účasti viacerých poslancov, funkcionárov a členov strany. Delegáciu strany pri hrobe pána prezidenta Dr. Jozefa Tisa na Martinskom cintoríne v Bratislave viedli poslanci ĽS Naše Slovensko - Martin Beluský, Natália Grausová a Peter Krupa. Na hrade v Nitre našu stranu zastupoval poslanec ĽS Naše Slovensko Ján Kecskés.