V roku 2014 si Slovenská republika pripomenula 10. výročie vstupu do NATO. Od okamihu odovzdania prístupových protokolov vláde USA sú slovenské médiá a politici orientovaní oficiálne prozápadne, bez snahy o objektívne posudzovanie udalostí vo svete. Prinášame vám prehľad najčastejších klamstiev, ktoré nám o NATO rozprávajú:
- NATO ochraňuje mier vo svete:
O teroristických akciách NATO vo svete sme písali podrobnejšie v júlovom čísle 2014 časopisu Naše Slovensko. Predstavitelia NATO rozprávajú síce o mieri, v skutočnosti sa však podieľali na rozpútaní všetkých väčších vojenských konfliktov za posledné obdobie. Prvý otvorený útok členov NATO proti inému suverénnemu štátu bolo bombardovanie Srbska. Nasledoval Afganistan, Lýbia, Irak, neskôr podpora násilných prevratov v Sýrii, na Ukrajine, atď. Na túto celosvetovú vojenskú mašinériu vynaložili štáty NATO len v roku 2013 vyše 1,02 bilióna USD (približne 23 600 miliárd Sk). Pre porovnanie Ruská federácia, ktorá je dnes považovaná za hrozbu, má v porovnaní s presilou 28 armád NATO približne 11x menší rozpočet! Aj z týchto čísel je zrejmé, že NATO nie je obranný, ale útočný pakt!
- NATO nás v prípade vojny ochráni:
Neochráni, pokiaľ mu to neoplatí. Článok 5 Washingtonskej zmluvy NATO hovorí: „Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej z nich bude považovaný