Oslávme Nový rok a Deň vzniku Slovenskej republiky – vyžeňme zlodejov zo slovenskej politiky!

Posledné dni starého roka sa nenávratne rozplynuli. Dnes je 1. január – štátny sviatok, kedy oslavujeme deň vzniku Slovenskej republiky. Napriek tomu, že od vzniku samostatného Slovenska sa občanom Slovenska udiali mnohé veľké krivdy, väčšina z nás opätovne vykročila do nového roku s nádejou v lepšiu budúcnosť. Nezabúdajme ale, že tak, ako sme si v mnohých ohľadoch strojcami svojho šťastia, majú aj národy takú vládu akú si zaslúžia.

NR SR

S ohľadom na vysokú mieru korupcie v spojení s nízkou životnou úrovňou väčšiny Slovákov je dôležité, aby sme boli v novom roku veľmi opatrní pred sľubmi politických príživníkov, ktorí nás v minulosti opakovane podviedli a sklamali. Pesimizmus a nezáujem o politické dianie treba nahradiť zdravým radikalizmom s jediným cieľom – zastaviť na Slovensku rozkrádanie a potrestať vlastizradu. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve rozhodnutia skorumpovaných politikov priviedli Slovensko po roku 1989 na pokraj sociálnej a ekonomickej katastrofy. Kritický stav našej krajiny aktuálne potvrdzujú uverejnené výsledky prieskumu Štatistického úradu SR, podľa ktorého je vysokou mierou chudoby ohrozených státisíce Slovákov. Medzi najviac ohrozené skupiny patria rodiny s deťmi,  dôchodcovia, ale aj množstvo pracujúcich  ľudí s minimálnou mzdou. Slovensko dnes potrebuje zmenu, pretože väčšina z politikov, ktorí od roku 1989 sedia v parlamente, žijú evidentne mimo realitu. Bez ohľadu na drahé hodinky, limuzíny a snobské maniere nám svoj zvrátený pohľad na svet až príliš často predvádzajú vlastnými primitívnymi rozhodnutiami a vyhláseniami.

Napriek závažným problémom, ktoré dnes našu spoločnosť trápia  stále veríme, že existujú účinné metódy k zastaveniu týchto politických hlupákov a zločincov. Už dnes je isté, že v prvej fáze národnej obrody sa nezaobídeme bez radikálnej reformy verejnej správy. Zároveň bude potrebné odstrániť mnohé z administratívnych a byrokratických prekážok diskriminujúcich slušných ľudí pred asociálmi a kriminálnikmi. Zatiaľ nám ale ostáva len veriť, že napriek všetkým ťažkostiam bude vo vrcholovej politike stúpať počet odvážnych Slovákov s pravým vlasteneckým cítením, odhodlaných pretvoriť korupciou znetvorené Slovensku na sociálne spravodlivú a prosperujúcu krajinu v srdci Európy.

Pozor, tohtoročné voľby do vyšších územných celkov sa blížia a nevoliť nie je riešenie. Čaká nás ešte veľa práce. Všetkým vám preto prajem šťastný nový rok, veľa zdravia, lásky a politickej opatrnosti. Nech Božie požehnanie a radosti života konečne naplnia životy všetkých slušných obyvateľov Slovenska.

Mgr. Marián Mišún
asistent poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko