Reakcia ĽS Naše Slovensko na zvolenie Zuzany Čaputovej za prezidentku SR

Ľudová strana Naše Slovensko rešpektuje výsledky demokratických volieb, v ktorých bola za prezidentku SR zvolená Zuzana Čaputová. Jej prácu v prezidentskom paláci budeme pozorne sledovať a jej pôsobenie na tomto poste budeme hodnotiť ako vždy korektne a výlučne len na základe činov.

Mrzí nás však skutočnosť, že mnohí ľudia sa nechali zmanipulovať a oklamať masívnou reklamnou kampaňou liberálov a že za prezidenta nebol zvolený kandidát s konzervatívnejšími hodnotami. Ľudová strana Naše Slovensko voľbu Zuzany Čaputovej za prezidentku SR nikdy neodporúčala a predstavitelia strany ju ani nikdy nevolili. Práve naopak, snažili sme sa ľuďom otvárať oči a upozorňovať na nebezpečenstvo liberálneho politického prostredia, z ktorého táto kandidátka pochádza.

Vôľu viac ako milióna občanov, ktorí za prezidentku zvolili pani Čaputovú, však rešpektujeme a aj napriek diametrálne odlišným názorom v mnohých politických otázkach zachovávame naďalej úctu k funkcii prezidenta Slovenskej republiky.

Ubezpečujeme vás, že v rámci našej ďalšej práce sa budeme v maximálnej miere snažiť o vytvorenie politickej sily, ktorá bude účinnou hrádzou a protiváhou proti silnejúcej liberálnej agende. Funkcia prezidenta je pre Slovensko dôležitá, avšak nie kľúčová. Potvrdilo to aj nedávne hlasovanie v Národnej rade Slovenskej republiky, kde bolo aj vďaka poslancom ĽS Naše Slovensko schválené ústavné zastropovanie veku odchodu do dôchodku a takisto aj zastavenie nebezpečného Istanbulského dohovoru. Tieto úspechy boli presadené bez ohľadu na to, kto je prezidentom SR. Vyzývame preto všetkých konzervatívnych voličov, aby nehádzali flintu do žita a išli s nami do eurovolieb, kde máme jedinečnú príležitosť uspieť a obrátiť tak politické smerovanie Slovenska späť smerom k národným, tradičným a sociálnym hodnotám.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko