Pravda o sídle strany – ďalší úder mimovládkam!

kotleba-sidlo-stranyKoncom minulého roka médiá masívne propagovali kauzu, že ĽS Naše Slovensko pri využívaní svojho nového sídla údajne porušuje zákon. Táto kauza bola spoločným dielom bulvárnych médií a pochybnej bratislavskej mimovládky sídliacej v byte v Petržalke.

Z čoho nás títo protislovenskí a protikresťanskí prostitúti obviňovali?

  • že dom kúpila strana pre Mariana Kotlebu,
  • že ho využívame v rozpore s účelom stavby,
  • že robíme stavebné úpravy bez stavebného povolenia,
  • že sa snažíme vyhnúť plateniu daní.

Aká je však pravda?

10. januára 2017 prišla do nového sídla ĽS Naše Slovensko v Banskej Bystrici inšpekcia štátneho stavebného dohľadu. Štvorica inšpektorov si v sprievode tajomníka ĽS Naše Slovensko veľmi podrobne prezrela každú miestnosť a každý kút stavby. Inšpekcia nakoniec zápisom potvrdila, že vlastníci stavby nevykonali žiadne stavebné práce vyžadujúce stavebné povolenie alebo ohlásenie a že stavba sa užíva v súlade s listom vlastníctva. V závere správy inšpekcia jednoznačne konštatuje, že nebolo zistené žiadne konanie v rozpore so stavebným zákonom. Závery inšpekcie teda vyvrátili všetky medializované obvinenia a potvrdili fakty, ktoré po celý čas deklarovali predstavitelia ĽS Naše Slovensko. Celý záznam z inšpekcie nájdete TU! pdf-icon-png-pdf-zum-download-2

rozhodnutie

Klamali médiá aj mimovládky

V medializovaných reportážach sme boli obvinení z toho, že ĽS Naše Slovensko kúpila rodinný dom pre svojho predsedu Mariana Kotlebu. Nakoniec sa ukázalo, že dom sme kúpili ako sídlo strany a Marian Kotleba v ňom nebýva!

Tiež sme boli obvinení z toho, že stavbu používame v rozpore so stavebným povolením. Inšpekcia však potvrdila, že stavbu využívame presne v súlade so stavebným povolením, pretože sídlo politickej strany môže byť aj v rodinnom dome.

Rovnako sme boli obvinení z toho, že v novom sídle robíme nelegálne stavebné úpravy bez stavebného povolenia alebo ohlásenia. Obhliadka inšpektorov priamo na mieste nakoniec potvrdila, že všetky stavebné úpravy robíme presne v súlade so zákonom! Samotná inšpekcia zo stavebného úradu dosvedčila, že na výmenu dlažby, lustra alebo vymaľovanie stien žiadne stavebné povolenie ani ohlásenie netreba.

Obviňovali nás dokonca aj z toho že „bohapusto zneužívame legislatívu a okrádame ľudí“, pretože stále platíme daň za obytné priestory a nie vyššiu daň za kancelárie. Darmo sme sa obhajovali, že sídlo na kancelárske priestory ešte len prerábame. Mimovládni agenti a zapredané médiá šírili aj naďalej svoje lži. Nakoniec sa ukázalo, že v našom sídle zatiaľ ešte žiadne kancelárie nie sú a teda k žiadnemu kráteniu dane prísť ani nemohlo.

ĽS Naše Slovensko bola kvôli kúpe nového sídla mediálne špinavo napadnutá. Hoci sme naše sídlo kúpili za desaťkrát nižšiu sumu, než za akú si kúpili sídla iné politické strany (SMER, SaS, a pod.), zapredané médiá a mimovládne organizácie spustili voči nám taký mediálny lynč, ako voči nikomu inému. Je to len ďalší dôkaz toho, že ĽS Naše Slovensko je jediná skutočná opozícia voči tomuto prehnitému a skorumpovanému systému, v ktorom všetci ostatní politici a oligarchovia vlastniaci médiá ťahajú za jeden povraz.

Aj na tomto prípade sa ukázalo, že médiám, štandardným politikom a mimovládnym organizáciám sa už vôbec nedá veriť! Preto znova opakujeme – neverte médiám, hľadajte pravdu!

Ľudová strana Naše Slovensko
jediná skutočná opozícia