Poslanec Juraj Kolesár vystúpil z ĽS Naše Slovensko. Jeho nečinnosť sme už nemohli dlhšie znášať

Poslanec NR SR zvolený za ĽS Naše Slovensko Juraj Kolesár sa ku dňu 6. novembra 2018 vzdal členstva v ĽS Naše Slovensko a aj členstva v parlamentnom poslaneckom klube ĽS Naše Slovensko. Stal sa tak nezaradeným poslancom NR SR a Ľudová strana Naše Slovensko sa od tohto okamihu od jeho konania a hlasovania dištancuje.

Poslanec Kolesár patril nielen k najneaktívnejším poslancom klubu ĽS Naše Slovensko, ale dokonca k najneaktívnejším poslancom celej NR SR. Za viac ako 2,5 roka svojej „práce“ poslanca mal iba 6 faktických poznámok, iba jedenkrát vystúpil v rozprave a podpísal sa ako spoluautor iba pod jeden návrh zákona. Nepodal ani jeden pozmeňovací návrh a ani jednu interpeláciu. Okrem toho sa absolútne prestal zapájať do straníckej práce a prestal sa zúčastňovať aj na straníckych a odborných akciách. Jeho mesačný pracovný výkon za lukratívny plat poslanca bolo teda v priemere zhruba 20 sekundové vystúpenie vo faktickej poznámke. Tieto štatistické ukazovatele o jeho pracovnej (ne)aktivite sú verejne overiteľné aj na stránke NR SR.

Takéto správanie poslanca Kolesára sme už naozaj nemohli dlhšie tolerovať. Jeho nečinnosť prekážala nielen nám, ale najmä členom strany a našim voličom, ktorí sa pýtali, že čo vlastne poslanec Kolesár pre Slovensko a jeho obyvateľov robí. Preto sme v rámci nášho poslaneckého klubu dali poslancovi Kolesárovi ultimátum, aby sa konečne spamätal a začal opäť niečo robiť. Zaradili sme ho do dvoch odborných tímov venujúcich sa príprave nových zákonov v prospech ľudí. Ani na jedno stretnutie tímu však neprišiel a ani sa neospravedlnil.

Namiesto toho poslal na adresu poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko poštou list s oznámením, že ukončuje členstvo v strane a aj v našom parlamentnom poslaneckom klube. Juraj Kolesár nemal ani len toľko odvahy a slušnosti, aby nám to prišiel oznámiť osobne. Na chodbách parlamentu sa pred nami ako zbabelec skrýval a dokonca sa nechal od nás presadiť do najzadnejšieho kúta v parlamente.

Poslanec Kolesár pritom hlasoval za náš návrh novely Ústavy SR, podľa ktorej poslanec, ktorý sa vzdá členstva v poslaneckom klube strany, na ktorej kandidátke bol do parlamentu zvolený, by mal automaticky prísť aj o mandát poslanca. Preto poslanca Kolesára verejne vyzývame, aby bol vo svojich názoroch konzistentný a vzdal sa mandátu poslanca NR SR. Je to jeho posledná šanca na to, aby odstúpil čestne ako chlap.

O motivácii a dôvodoch tohto čudného konania poslanca Kolesára môžeme iba špekulovať. Isté je, že Ľudová strana Naše Slovensko nebude vo svojich radoch nikdy tolerovať lenivosť a zbabelosť. Slovensko v dnešných ťažkých časoch nepotrebuje ľudí, ktorí hľadajú výhovorky a utekajú, ale ľudí, ktorí sa budú odhodlane biť za prosperitu a slobodu našej vlasti.

Ing. Martin Beluský, PhD.
podpredseda poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko v NR SR